[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Runner's World

  • Biegi

  • Industrialny Bieg Hutnika za nami. Charakter uczestników hartował się jak stal!

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Industrialny Bieg Hutnika za nami. Charakter uczestników hartował się jak stal!

W niedzielę, 8 października na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa na Bielanach odbył się pierwszy w Warszawie industrialny przeszkodowy Bieg Hutnika. Wydarzenie uświetniło 60-lecie Huty Warszawa oraz klubu sportowego Hutnik Warszawa. Trasa biegu prowadziła po terenie huty m.in. przez halę czynnej Walcowni. Dzieci bawiły się na specjalnie dla nich przygotowanym Biegu Hutniczka. Łącznie w imprezie wzięło udział ponad 300 uczestników.

Industrialny Bieg Hutnika 2017

Organizatorzy Biegu Hutnika zadbali, aby impreza miała wyjątkowy, industrialny klimat. Uzyskali ten efekt prowadząc trasę biegu przez tereny, na których kiedyś stały hale produkcyjne oraz obecną, nowoczesną Hutę ArcelorMittal Warszawa. Bieg odbywał się na dystansie około 6 kilometrów. Uczestnicy zmagali się z ponad 30 przeszkodami naturalnymi i tymi specjalnie przygotowanymi przez organizatorów.

Na trasie biegu nie zabrakło wysokich ścian, rowów wypełnionych wodą, zasieków z drutu kolczastego, i oczywiście błota. W opinii uczestników najciekawszą częścią trasy był odcinek prowadzący przez czynną część huty, gdzie zawodnicy pokonywali takie nietypowe przeszkody jak kozioł oporowy czy tunele z kręgów stalowego drutu.  Specyficzny hutniczy klimat  uczestnicy mogli poczuć biegnąc przez halę Walcowni prętów jakościowych i żebrowanych, gdzie uczestnicy byli dopingowani przez…. pracujących tam hutników.

Dotarcie do mety biegu zawodnikom mocno utrudniała żywa przeszkoda, w rolę której wcielili się zawodnicy z drużyny futbolu amerykańskiego „Warsaw Sharks”.

„Klub Hutnik Warszawa i Hutę Warszawa łączy 60-letnia historia pełna wzlotów i upadków. Tak jak podczas biegu przeszkodowego konieczna jest współpraca by dotrzeć do mety, tak i my staramy się wspólnie dawać jak najwięcej emocji i powodów do radości warszawskim hutnikom i mieszkańcom Bielan. Cieszymy się, że organizując Bieg Hutnika mogliśmy przybliżyć wszystkim uczestnikom naszą historię, aktywnie świętując nasz jubileusz. Uśmiechy zawodników na mecie, zarówno tych starszych jak i tych najmłodszych bawiących się podczas Biegu Hutniczka, świadczą o tym, że pomysł z organizacją biegu przeszkodowego na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa był strzałem w dziesiątkę!” – powiedział Maciej Purchała, prezes klubu Hutnik Warszawa.

Najszybciej z wymagającą i błotnistą trasą Biegu Hutnika poradził sobie Kacper Kąkol, który na metę dotarł w czasie 00:39:06. Zwycięzca to wielokrotny zwycięzca Runmageddonu i innych prestiżowych biegów przeszkodowych. Na drugim miejscu z czasem 00:41:15 rywalizację ukończył Wojciech Wojtyszyn a na trzecim miejscu przybiegł Paweł Szczepaniak, osiągając wynik 00:44:59.

Wśród kobiet również tryumfowały zawodniczki z sukcesami w innych biegach ekstremalnych. Najszybsza okazała się Joanna Zmokła, która z trasą poradziła sobie w czasie 00:54:01. Drugie miejsce zajęła Izabela Miłosz (00:54:40) a na trzecim miejscu finiszowała Ilona Brusiło (00:56:06).

Klasyfikację drużynową wygrała ekipa xRunners z łącznym czasem 03:17:26. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Husaria Race Team (03:25:53) a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Off-road Runners Benefit Systems (03:29:36).

REKLAMA

REKLAMA

Industrialny Bieg Hutnika 2017

Industrialny Bieg Hutnika 2017 (fot. Emilia Pergoł)

REKLAMA

REKLAMA

Industrialny Bieg Hutnika 2017

Industrialny Bieg Hutnika 2017 (fot. Emilia Pergoł)

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij