[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Justin Gatlin pobiegł poniżej rekordu świata na 100 metrów

Amerykański sprinter “pobił” należący do Usaina Bolta rekord świata w biegu na 100 metrów. Udało mu się poprawić czas Jamajczyka (9.58) aż o 13 setnych sekundy. Jednak cały sukces nie był tylko zasługą Gatlina. W tym wyczynie pomogły mu… wiatraki.

Justin Gatlin, rekord świata na 100 metrów Justin Gatlin pobiegł poniżej rekordu na 100 metrów / fot. shutterstock.com

Największy rywal Usaina Bolta był uczestnikiem japońskiego programu rozrywkowego “Kasupe”. W osiągnięciu spektakularnego wyniku pomogło mu w sumie 5 turbin wiatrowych. Jedna umożliwiła mu szybsze wyjście z bloku, a cztery pozostałe wspierały na trasie. Ze względu na zbyt silny wiatr w plecy, niemal pięciokrotnie większy niż dopuszczalne 2 m/s, rekord oczywiście nie został uznany.

REKLAMA

Rekordowy bieg Gatlina [wideo]

Gatlin znany jest z tego, że lubi łamać zasady. W 2006 roku po raz drugi został przyłapany na dopingu. Wykryto u niego zbyt wysoki poziom testosteronu. Groziła mu dożywotnia dyskwalifikacja, ale ostatecznie został zawieszony na cztery lata. Powrócił w sezonie 2010.

Fani lekkiej atletyki na całym świecie zadają sobie pytanie, czy Gatlin zatęsknił za grą niezgodnie z zasadami, czy też do udziału w show przekonały go pieniądze. W końcu dostał za nie 2 miliony jenów ($25 000).

RW

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij