Kolejne życiówki i awanse do półfinałów polskich biegaczy w Tokio!

Dobre wieści z lekkoatletycznej bieżni na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Do półfinałów zakwalifikowali się Patryk Dobek i Mateusz Borkowski w biegu na 800 m, Pia Skrzeszowska i Klaudia Siciarz w biegu na 110 m przez płotki oraz Joanna Linkiewicz w biegu na 400 metrów przez płotki.

Kolejne życiówki i awanse do półfinałów polskich biegaczy w Tokio! East News
Szymon Borkowski zaczyna finisz w biegu na 800 m (fot. Andrzej Iwańczuk / East News)

Życiówka i awans Joanny Linkiewicz

Jako pierwsza drugiego dnia rywalizacji biegaczy na igrzyskach w Tokio na bieżni pojawiła się Joanna Linkiewicz. Pobiegła najszybciej w swojej karierze, czasem 54,93 bijąc swój rekord życiowy w biegu na 400 metrów przez płotki o ponad 0,3 sekundy, co dało jej czwarte miejsce w jej biegu eliminacyjnym i awans do półfinału. Jak powiedziała w rozmowie z TVP Sport, są jeszcze rezerwy, bo w jej opinii popełniła w tym biegu jeszcze sporo błędów. Jaki wynik osiągnie, jak je wyeliminuje? O finał będzie walczyć w poniedziałek o 13:25.

Patryk Dobek i Mateusz Borkowski w półfinale

Później swoje biegi kwalifikacyjne pobiegli 800-metrowcy. Pierwszy na bieżni pojawił się Patryk Dobek, który w tym roku ma siódmy czas na światowych listach i może być czarnym koniem tej konkurencji. Jego bieg był najwolniejszy ze wszystkich eliminacyjnych, ale przecież na igrzyskach biega się na miejsca, a nie na czas. Patryk, mimo że w czasie biegu wzbudził trochę niepokoju polskich kibiców, był trzeci i awansował do półfinału.

Jeszcze lepiej zaprezentował się Mateusz Borkowski, który zaczął finisz na 200 metrów przed metą, urywając się reszcie stawki. Wydawało się, że nawet wygrał ten bieg, jednak fotokomórka pokazała, że ostatecznie minimalnie szybszy był Kenijczyk Emmanuel Korir. Obaj Polacy o finał będą walczyć w niedzielę o godzinie 13:25.

Rekord życiowy Pii Skrzyszowskiej i awans Klaudii Siciarz

Równie pięknie było w czasie eliminacji w biegu na 100 metrów przez płotki pań. 20-letnia Pia Skrzyszkowska, młodzieżowa mistrzyni Europy sprzed kilku tygodni, wystartowała bez żadnych kompleksów i tremy w swoim pierwszym olimpijskim biegu i od razu pobiła rekord życiowy, pokonując dystans w czasie 12,75 s i zajmując trzecie miejsce. Dało jej to awans do półfinału, a taki właśnie cel zakładał sobie 20-letnia Polka przed igrzyskami.

Nieco wolniej w swojej serii kwalifikacyjnej pobiegła Klaudia Siciarz, która uzyskała czas 12,98 s, co dało jej szóste miejsce w stawce, ale ponieważ był to najszybszy bieg w eliminacjach, to również ona awansowała do półfinału. Ten odbędzie się niedzielę o godz. 12:45.

Zobacz także: Kiedy starty Polaków na igrzyskach w Tokio? (kalendarz biegów)

MD

Zobacz również:
REKLAMA
}