Królewska Triada Biegowa: Cracovia Maraton, Trzy Kopce i półmaraton

Efektowną statuetkę i pamiątkowy dyplom otrzyma każdy, kto w 2016 roku ukończy trzy imprezy: 15. PZU Cracovia Maraton, 10. PZU Bieg Trzech Kopców i 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski.

Królewska Triada Biegowa Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS
Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS

Prezentacja tej atrakcyjnej propozycji, czyli Królewskiej Triady Biegowej odbyła się podczas prasowej konferencji zorganizowanej w czwartek, 7 kwietnia, w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. 

- W niedzielę 15 maja zapraszam na jubileuszowy 15. PZU Cracovia Maraton. Mam nadzieję, że wszystko będzie na „piątkę”. Spodziewam się też rekordowej liczby  – mówił Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal. – Pojawią się nowe propozycje w ramach trzydniowych Krakowskich Spotkań Biegowych. A zaczniemy znów piątkowym Biegiem Nocnym na 10 kilometrów.  Jestem przekonany, że każdy chętny znajdzie dla siebie odpowiedni dystans. Więcej szczegółów przekażą moi współpracownicy i nasi goście.  W 2016 roku chcemy uhonorować najwytrwalszych biegaczy, którzy ukończą 15. PZU Cracovia Maraton, 10. PZU Bieg Trzech Kopców i 3. Cracovia Półmaraton Królewski. 

Najważniejsze informacje związane z Królewską Triadą Biegową przedstawiła Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk, kierująca w ZIS Zespołem Marketingu i Sponsoringu. 

Strona internetowa Królewskiej Triady Biegowej znajduje się TUTAJ.

Dodajmy, że w ubiegłym roku 317 osób spełniłoby kryteria upoważaniające do otrzymania statuetki. 

Potencjalną kandydatką do jej zdobycia jest Justyna Dziadoń. W czwartek chętnie dzieliła się swoimi refleksjami ze startu w naszych biegach i z przygotowań do nich: - Na co dzień pracuję na pełny etat w branży hotelarskiej, biegam więc amatorsko, od półtora roku systematycznie trenuję w teamie Andrzeja Lachowskiego. Dzięki temu w 2015 roku przebiegłam z dobrym wynikiem wszystkie te trzy biegi zorganizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Aby tego dokonać, trzeba znaleźć czas na minimum pięć treningów w tygodniu, mieć w sobie dużo determinacji i samozaparcia, ale co najważniejsze, czerpać z tego przyjemność. Biegi tworzące Triadę są zróżnicowane, dwa płaskie i dość wymagający – górski Bieg Trzech Kopców. Są jednak do zrealizowania. Fajnym pomysłem jest statuetka, również jako symbol pokonywania własnych słabości. 

O potrzebie solidnych treningów, szczególnie przed maratonem przekonywała Maria Sławik z AZS AWF Masters, która z kilkoma innymi trenerami biegania od wielu tygodni pomaga uczestnikom 15. PZU Cracovia Maraton przygotować na 15 maja jak najwyższą formę, pozwalającą ograniczyć do minimum rozczarowania na trasie. - Treningi prowadzimy od stycznia i cieszą się dużą popularnością. Bardzo podoba mi się inicjatywa wyróżnienia za trzy ukończone biegi w tym samym sezonie. 

Coraz bardziej imponująco wyglądają statystyki dotyczące liczby chętnych do wzięcia udziału w 15. PZU Cracovia Maraton i Krakowskich Spotkaniach Biegowych, o czym z satysfakcją zakomunikowała Magdalena Nowak-Obrzut – Zastępca Dyrektora ZIS ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych. 

Do 7 kwietnia na 15. PZU Cracovia Maraton zapisało się blisko 7 tysięcy osób, z czego prawie 5600 uiściło opłaty startowe. Ciekawostką jest 558 zagranicznych maratończyków z 40 krajów.  

Już około 2200 zapisów odnotowano w przypadku Biegu Nocnego (ponad 1700 osób ma numery startowe).  Czwartkowa konferencja prasowa stała się doskonałą okazją do premierowego pokazania koszulki maratonu – z rysunkiem Andrzeja Mleczki. Na tym nie kończą się zresztą związki twórczości znanego artysty z suwenirami przygotowanymi na tegoroczny 15. PZU CM. 

Jak łatwo zauważyć, sponsorem tytularnym wszystkich biegów Triady jest PZU, którego główną aktywnością w przypadku imprez biegowych jest akcja „Podziel się kilometrem”. 

13 i 14 maja zetkniemy się z tą akcją na Błoniach Krakowskich, a w niedzielę, 15 maja, na Rynku Głównym. Polega ona na zachęcaniu Polaków do pomagania innym. Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedzi strefę „Podziel się kilometrem”, będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku, ergometrze lub rowerku.  

Od tego roku, PZU uruchomiło dodatkowo strefę dziecięcą z urządzeniami dla najmłodszych oraz strefę nordic walking. Dzięki temu, akcja „Podziel się kilometrem” jest przystosowana dla całych rodzin, które wspólnie mogą zbierać środki na charytatywny cel. Za każdy przebiegnięty kilometr podczas 15. PZU Cracovia Maraton, PZU przeznaczy 10 złotych na Specjalistyczny Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie. 

Do akcji włączyć się może absolutnie każdy. W tym roku akcja realizowana będzie w trakcie kilkunastu imprez związanych z bieganiem, sportem i zdrowym trybem życia.

materiały prasowe

REKLAMA
}