Krynicka sztafeta deptaka w randze Klubowych Mistrzostw Polski

Drugiego dnia 6. PZU Festiwalu Biegowego, tj. 12 września, swoje święto będą miały kluby i grupy biegowe. Klubowe Mistrzostwa Polski poszerzają program Sztafety Deptaka, jednej z tradycyjnych konkurencji krynickiego Festiwalu Biegowego.

krynica zdrój,sztafeta, krynicka sztafeta deptaka materiały prasowe
materiały prasowe

W Mistrzostwach mogą wziąć udział kluby i grupy oficjalnie zarejestrowane (kluby sportowe, fundacje, stowarzyszenia etc.) ale też grupy nieoficjalne, towarzyskie – szczycące się wieloletnią tradycją i osiągnięciami swoich zawodników, jak i te nowopowstałe. Także na okoliczność krynickich mistrzostw. Drużyny będą się składać z 4 zawodników, w tym - co najmniej - 1 kobiety.

Zmagania toczyć się będą na dystansie 4x1 km. Trasa zostanie wytyczona na krynickim deptaku oraz Bulwarach Dietla. W trakcie zawodów prowadzona będzie klasyfikacja open, a każdy klub będzie mógł wystawić do mistrzostw dowolną liczbę zespołów. Trzy najlepsze drużyny mistrzostw zostaną uhonorowane złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami Mistrzostw Polski.

Zgłoszenia do Klubowych Mistrzostw Polski przyjmowane są za pośrednictwem formularza (dostępnego na stronie www.festiwalbiegow.pl) zgłoszeń do Sztafety Deptaka oraz na miejscu w biurze zawodów. Zespoły kwalifikujące się do mistrzostw (co najmniej 1 kobieta w składzie) potwierdzają swój udział w zmaganiach na miejscu. Dolny wiek członków drużyny uczestniczącej w Klubowych Mistrzostwach Polski oraz w Sztafecie Deptaka to 13 lat (wymagana zgoda rodziców lub opiekunów).

Zespoły, które teraz zdecydują się na udział w mistrzostwach mogą jednocześnie skorzystać z promocji festiwalowej "Przywieź drużynę – dostaniesz na benzynę", w której organizator Festiwalu ma do rozdania 100 bonów na paliwo – każdy o wartości 100 złotych. Szczegóły promocji na stronie www.festiwalbiegow.pl Promocja trwa tylko do 16 marca.

Oprócz Klubowych Mistrzostw Polski w sztafecie, podczas VI PZU Festiwalu Biegowego rozegrane zostaną także inne konkurencja w randze mistrzowskiej:

- Mistrzostwa Polski Masters w biegu na 10 km – podczas biegu Życiowa Dziesiątka
- Mistrzostwa Polski Masters w Maratonie – podczas Koral Maratonu
- Mistrzostwa Polski w Ultramaratońskim Biegu Górskim – podczas Biegu 7 Dolin

Więcej szczegółów na www.festiwalbiegow.pl

Program VI PZU Festiwalu Biegowego - tej najwszechstronniejszej i jednej z największych imprez biegowych w Polsce, która odbędzie się w dniach od 11 do 13 września 2015 roku w Krynicy-Zdrój, obejmuje ponad 20 biegów na dystansach od 420 metrów do 100 km, a łączna długość tras przekracza 300 km. Pula nagród Festiwalu wynosi 450 000 złotych. Nagrodą główną będzie samochód osobowy, który zostanie rozlosowany wśród wszystkich zawodników, którzy ukończą maraton. Ponadto więcej będzie indywidualnych nagród finansowych – otrzyma je ponad 240 biegaczy. Po raz drugi rozstrzygnięte zostaną także plebiscyty na Biegowe Wydarzenie Roku i Biegowego Dziennikarza Roku.

Podczas Festiwalu odbędą się oczywiście także koncerty, targi odzieży i sprzętu sportowego oraz dziesiątki spotkań z mistrzami sportu i pasjonatami biegania w ramach Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze. Atrakcji zatem nie zabraknie i każdy kto  przyjedzie do Krynicy-Zdrój na pewno znajdzie dystans dla siebie i efektywnie spędzi czas podczas wielkiego biegowego święta.

Zobacz również:
REKLAMA
}