Martyna Galant z nową życiówką w półfinale biegu na 1500 m!

Martyna Galant w świetnej formie - o blisko 4 sekundy poprawia życiówkę i awansuje do półfinałów biegu na 1500 metrów! Niestety, Joanna Linkiewicz w padającym deszczu nie awansowała do finału biegu na 400 metrów przez płotki.

Martyna Galant z nową życiówką w półfinale biegu na 1500 m! Paweł Relikowski /East News
fot. Paweł Relikowski / East News

Awans do półfinału Martyny Galant

W biegu eliminacyjnym na 1500 metrów nowy rekord życiowy ustanowiła Martyna Galant. 26-letnia Polka, brązowa medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy z 2017 roku, uzyskała czas 4:05,03, poprawiając poprzednią życiówkę 4:08,81 o blisko 4 sekundy i zajmując w swoim biegu ósme miejsce, które dało jej awans do półfinału. Jutro w eliminacjach na tym dystansie wystartują Marcin Lewandowski i Michał Rozmus.

Joanna Linkiewicz bez finału

Nie udało się niestety Joannie Linkiewicz awansować do finału biegu na 400 metrów przez płotki. Polka w swoim biegu eliminacyjnym była piąta z czasem 55,67 sekundy. Na pewno nie pomagał płotkarkom mocny deszcz, który padał właśnie w czasie półfinałów tej konkurencji. Polka awansowała do półfinału z nowym rekordem życiowym i liczyła na równie dobry bieg, ale niestety pogoda uniemożliwiła uzyskiwanie dobrych wyników. Półfinał z udziałem Polki wygrała 22-letnia Amerykanka Sydney McLaughlin z czasem 53,03 s. Finał biegu na 400 m przez płotki kobiet w środę i jeśli tylko pozwolą na to warunki pogodowe, bardzo możliwe, że będziemy świadkami ustanowienia nowego rekordu świata w tej konkurencji.

Młociarze w finale

W sesji porannej odbyły się również eliminacje rzutu młotem mężczyzn, które dość nieoczekiwanie okazały się dość emocjonujące dla polskich kibiców. Wygrał je, już pierwszym rzutem, Wojciech Nowicki, z kolei Paweł Fajdek przebrnął olimpijskie kwalifikacje dopiero w ostatniej kolejce rzutów. 32-letni Polak zajął w swojej grupie eliminacyjnej piąte miejsce i awansował do finały dopiero z 9 wynikiem. W finale może być jednak dublet.

MD

Zobacz również:
REKLAMA
}