Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Fotorelacja - dzień pierwszy

Od 6 do 10 lipca w Amsterdamie rozgrywane są mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Pierwszy dzień minął na startach eliminacyjnych. Polscy biegacze w większości awansowali do dalszych rund. Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia rywalizacji.

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, lekkoatletyka Amsterdam 2016, Polacy na mistrzostwach Europy fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska
ME w Amsterdamie / fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska

Mistrzostwa Europy w Amsterdamie dla wielu sportowców to ostatni sprawdzian formy lub okazja do zdobycia minimum przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro.

REKLAMA

Pierwszego dnia na bieżni stadionu w stolicy Holandii zaprezentowali się sprinterzy, sprinterki, zawodniczki w biegu na 800 m oraz biegacze startujący w biegu na 3000 m z przeszkodami. 

Medale rozdano w biegu na 10 000 m kobiet, rywalizacja odbyła się bez udziału Polek. Pierwszy złoty medal tych mistrzostw zdobyła, właśnie w tej konkurencji, Yasemin Can z Turcji.

Zobacz: Fotorelacja z pierwszego dnia rywalizacji na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 2016.

RW

Zobacz również:
W biegu na 5 kilometrów nie ma czasu na naprawianie błędów: od samego startu trzeba mieć wszystko pod kontrolą. Dlatego przygotowania do tego dystansu musisz potraktować poważnie, jeśli masz ambicje wykręcić naprawdę dobry czas. Oto kluczowe elementy treningu dla szybkiego biegania „piątki”. Uwaga! Jako efekty uboczne mogą pojawić się większa efektywność i lekkość biegu na innych dystansach.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA