Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Fotorelacja - dzień trzeci

Złoty piątek w Amsterdamie dla reprezentacji Polski. Anita Włodarczyk i Robert Sobera wywalczyli złote medale w swoich konkurencjach. Ze zmiennym szczęściem rywalizowali polscy biegacze. Zobacz fotorelację z trzeciego dnia mistrzostw Europy.

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, lekkoatletyka Amsterdam 2016, Polacy na mistrzostwach Europy ME w Amsterdamie / fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska
Matylda Kowal (ME w Amsterdamie / fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska)

Zgodnie z planem po złoty medal sięgnęła niezawodna Anita Włodarczyk. W rywalizacji w rzucie młotem nie miała sobie równych. Sensacyjnym mistrzem Europy został natomiast Robert Sobera w skoku o tyczce.

Na stadionie olimpijskim rywalizowali też biegacze. Do dalszej rywalizacji w biegu na 400 m ppł awansowała Emilia Ankiewicz. W finale 3000 m z przeszkodami wystąpi Matylda Kowal. Do finałowej rywalizacji na 800 m pewnie awansowali Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Taki sam wyczyn, ale na dystansie 1500 m, udał się Angelice Cichockiej i Sofi Ennaoui.

W piątek rozegranych zostało kilka finałów biegowych. Rafał Omelko był 6. na 400 metrów. W tej samej konkurencji w rywalizacji kobiet Justyna Święty była 5., a Małgorzata Hołub 6. Niestety z rywalizacji na 3000 m z przeszkodami z powodu kontuzji łydki zrezygnował Krystian Zalewski. Tym samym nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed dwóch lat, gdzie nasz przeszkodowiec zdobył srebrny medal.

Zobacz: Fotorelacja z trzeciego dnia Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Amsterdamie

Spokojne kilometry, które stanowią ogromną większość Twojego kilometrażu podczas treningów, to fundament planów treningowych biegaczy długodystansowych. Pytanie jednak brzmi: czy przypadkiem nie pokonujesz ich za szybko albo za wolno? Sprawdź, jakie tempo na długie, swobodne wybiegania będzie odpowiednie dla Ciebie, biorąc pod uwagę Twoje cele, doświadczenie oraz pozostałe obciążenia treningowe.