Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Fotorelacja - dzień trzeci

Złoty piątek w Amsterdamie dla reprezentacji Polski. Anita Włodarczyk i Robert Sobera wywalczyli złote medale w swoich konkurencjach. Ze zmiennym szczęściem rywalizowali polscy biegacze. Zobacz fotorelację z trzeciego dnia mistrzostw Europy.

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, lekkoatletyka Amsterdam 2016, Polacy na mistrzostwach Europy ME w Amsterdamie / fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska
Matylda Kowal (ME w Amsterdamie / fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska)

Zgodnie z planem po złoty medal sięgnęła niezawodna Anita Włodarczyk. W rywalizacji w rzucie młotem nie miała sobie równych. Sensacyjnym mistrzem Europy został natomiast Robert Sobera w skoku o tyczce.

Na stadionie olimpijskim rywalizowali też biegacze. Do dalszej rywalizacji w biegu na 400 m ppł awansowała Emilia Ankiewicz. W finale 3000 m z przeszkodami wystąpi Matylda Kowal. Do finałowej rywalizacji na 800 m pewnie awansowali Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Taki sam wyczyn, ale na dystansie 1500 m, udał się Angelice Cichockiej i Sofi Ennaoui.

W piątek rozegranych zostało kilka finałów biegowych. Rafał Omelko był 6. na 400 metrów. W tej samej konkurencji w rywalizacji kobiet Justyna Święty była 5., a Małgorzata Hołub 6. Niestety z rywalizacji na 3000 m z przeszkodami z powodu kontuzji łydki zrezygnował Krystian Zalewski. Tym samym nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed dwóch lat, gdzie nasz przeszkodowiec zdobył srebrny medal.

Zobacz: Fotorelacja z trzeciego dnia Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Amsterdamie

Zobacz też:

» Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Fotorelacja - dzień drugi
» Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Fotorelacja - dzień pierwszy

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}