[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Mistrzostwa Polski Amatorów w Biegu na 1 Milę [RELACJA]

7 października na stadionie warszawskiego AWF odbyły się I Mistrzostwa Polski Amatorów w Biegu na 1 milę. Na starcie pojawiło się prawie 250 osób, które ścigały się na dystansie 1609 metrów w 17 seriach. Każdy z nich miał szansę poczuć atmosferę lekkoatletycznych zawodów na stadionie, która jest tak diametralnie różna od tego, co czujemy w czasie biegów ulicznych, a przede wszystkim sprawdzić swoje możliwości na tym nietypowym dystansie.

Mistrzostwa Polski Amatorów w Biegu na 1 Milę fot. organizatorzy

Dodatkową atrakcją a zara­zem przykładem potwierdza­jącym mistrzowską rangę im­prezy, była obecność i start (poza konkursem, bo zawodnicy z licencją, chociaż mogli startować, to nie byli klasyfikowani) najwięk­szych gwiazd polskiej lekkiej atletyki – Marcina Lewandow­skiego, Joanny Jóźwik, Sofii Ennaoui, Marka Plawgi oraz... reprezentanta Polski w piłce nożnej Sebastiana Mili.

– Można powiedzieć, że to był mój stadionowy debiut na 1 milę. Chociaż jestem średnio­dystansowcem, to jeszcze nie startowałem na zawodach na 1609 metrów. W Polsce chyba na żadnym mityngu nie ma takiej rywalizacji... Być może w najbliższym sezonie zaata­kuję rekord Polaki na tym dy­stansie, który należy do Broni­sława Malinowskiego i wynosi 3.55,40. Ten rezultat czeka już na pobicie 41 lat – mówi trzy­krotny mistrz Europy Marcin Lewandowski.

REKLAMA

Tłumnie pojawili się też dziennikarze: Be­ata Sadowska, Maciej Do­wbor, Kamil Dąbrowa, Woj­ciech Staszewski, Tomasz Smokowski, Przemysław Rudzki, piosen­karz Skubas, Mateusz Jasiński i przedstawiciel Runner's World Marek Dudziński.

Wśród panów zwyciężył Wojciech Karwowski, który pokonał dystans 1 mili w rewelacyjnym czasie 4,:34,54. Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Kwiatkowska z czasem 5:40,72.  

Dla niektórych była to dobre przetarcie przed niedzielnymi startami w biegach ulicznych, dla większości szansa na życiówkę w biegu na tym dystansie, a dla wszystkich naprawdę zabawa.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij