[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Nie możesz pobiec w zawodach? Zobacz, jak odzyskać wpisowe

Nie możesz wystartować w maratonie z powodu kontuzji? Sprawdź, jaką procedurę „wypisania się” z zawodów przewidział ich organizator. Dzień przed biegiem forsę raczej mało kto Ci odda, ale rezygnacja z rozsądnym wyprzedzeniem na pewno zwiększy Twoje szanse.

Nie możesz pobiec w zawodach? Zobacz, jak odzyskać wpisowe fot. shutterstock.com

Wczytaj się dokładnie w regulamin biegu. Co ciekawe, organizator nie może zawrzeć klauzuli o niezwracaniu wpisowego, ale też nie musi na tydzień przed imprezą zwracać Ci kasy.

„Co do zasady postanowienie regulaminu, zgodnie z którym w przypadku rezygnacji z zawodów przez biegacza (konsumenta) organizator (o statusie przedsiębiorcy) zastrzega sobie prawo do niezwracania uiszczonej opłaty, stanowi klauzulę niedozwoloną w rozumieniu art. 3853 kc. Niedozwolone są zapisy, które wyłączają obowiązek zwrotu konsumentowi uiszczonej zapłaty za świadczenie niespełnione w całości lub części, jeżeli konsument zrezygnuje z zawarcia umowy lub jej wykonania.

REKLAMA

Z drugiej organizator także jest chroniony, jeśli po wpłacie biegacza, w ramach realizacji swojego zobowiązania, wykonał na jego rzecz określone usługi, np. zakup polisy ubezpieczeniowej, koszulki startowej itd. Trzeba zatem uznać, że w razie rezygnacji biegacza należy mu się zwrot pieniędzy za część niezrealizowaną, zaś organizator może zatrzymać kwotę odpowiadającą faktycznie poniesionym kosztom (polisa, koszulka, medal)” – tłumaczy Maciej Broda z Kancelarii Prawa Sportowego i Gospodarczego Dauerman z Wrocławia.

Zdaniem RW, trzymając się kodeksu cywilnego i zdrowego rozsądku, masz małe szanse odzyskać wpisowe na tydzień przed imprezą, bo organizator zapewne już wszystko kupił, ale na kilka miesięcy przed startem możesz spróbować powalczyć. Zanim pójdziesz na noże, postaraj się jednak dogadać.

RW 06/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij