Night Nation Run - muzyczny festiwal biegowy [wideo]

Rynek imprez biegowych rozpędził się jak rollercoaster, co rusz natykasz się na wymyślne biegi. Mogłoby się wydawać, że po zawodach typu colour run, z przeszkodami czy wyścigach nocą, ciężko będzie zaskoczyć biegaczy. Ale jest taki Night Nation Run, któremu może się to udać.

Night Nation Run, festiwal biegowy, muzyczny festiwal biegowy, bieg charytatywny Screen za YouTube.com / Night Nation Run
Screen za YouTube.com / Night Nation Run

Pięciokilometrowa biegowa podróż w otoczeniu laserów, świateł i confetti. Wydarzenie, gdzie tłum radosnych i roztańczonych ludzi bawi się przy dźwiękach muzyki elektronicznej. Tak krótko można scharakteryzować Night Nation Run. Festiwal stworzony dla promocji biegania i muzyki.

Wideo zapowiedź Night Nation Run 

 

Trasę można przebiec, przespacerować i przeskakać. Nikt nie zabrania też czołgania i łączenia wszystkich elementów. Jeśli jednak myślisz o biciu rekordu życiowego, Night Nation Run nie jest dla Ciebie. Tutaj nikt nie mierzy czasu. Grunt to dotrzeć pod scenę główną na pobiegowe after party.

Tysiące oszalałych z radości uczestników nie skaczą tylko po to, żeby poczuć się lepiej i dobrze się bawić. Korzystają na tym także chorzy na raka. Część zysków z opłat startowych jest przekazywana na organizację Stand Up To Cancer. Po zarejestrowaniu się każdy może może wziąć udział w akcji “I stand up for…”, kupić koszulkę lub zostać fundraiserem.

Muzyka + sport + akcja charytatywna = Night Nation Run 

Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się 2 kwietnia w Orange County w Kalifornii i po raz pierwszy dotrze poza granice Stanów Zjednoczonych: do Toronto oraz do Tokio. Poszczególne imprezy odbywają się cyklicznie co tydzień w jednym lub dwóch miastach. W Polsce niestety musimy jeszcze trochę poczekać.

Festiwal karierę zaczął w 2014 roku pod nazwą Nocturnal Lands. Ta została zmieniona na Night Nation Run w marcu 2015 roku. Organizatorzy tłumaczą, że chcieli stworzyć przestrzeń dla stale rozrastającej się społeczności, którą łączą wartości takie jak: miłość, przyjaźń, jedność, szacunek, rodzina czy pokój. Ponadto dla Night Nation głównym celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz działalności charytatywnej.

Relacja z Night Nation Run w Los Angeles 

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}