PZU Festiwal Biegowy: więcej biegaczy z nagrodami finansowymi

Aż 210 nagród pieniężnych zdobędą uczestnicy tegorocznego PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój. To o 53 więcej niż w roku ubiegłym. Do wygrania będzie też samochód osobowy. Ale w imprezie warto wziąć udział nie tylko z powodu większych szans na zdobycie nagrody.

Festiwal Biegowy
fot. Festiwal Biegowy

Zwiększenie ogólnej liczby nagród finansowych, kosztem nagród rzeczowych, to nasza odpowiedź na oczekiwania polskich biegaczy. Upominki nie zawsze trafiają w gusta zwycięzców, a z nagrodą finansową każdy wie najlepiej, co zrobić.

Najwyższe nagrody pieniężne trafią do zwycięzców poszczególnych konkurencji. I tak najlepszy zawodnik Biegu 7 Dolin otrzyma 10000 zł, a najlepsza zawodniczka - 6 000 zł. Triumfatorzy Koral Maratonu zainkasują po 6000 zł, Życiowej Dziesiątki i Półmaratonu po 3000 zł. Zwycięzcy ultramaratonu 66 km otrzymają po 2000 zł.

Po 3000 zł zarobią także najlepsi biegacze Ligi Festiwalu Biegów, rozgrywanej przez cały rok w imprezach na ternie całego kraju, w 3 klasyfikacjach: Najlepszy maratończyk, Najlepszy góral oraz Najlepszy biegacz 5-10-15. Z kolei zwycięzcy biegowej etapówki Iron Run zarobią po 5000 zł (tu prowadzona jest klasyfikacja do 40 lat i powyżej 40 lat, bez podziału na płeć).

Nagrody pieniężne od 500 do 100 zł trafią także do zwycięzców kategorii wiekowych. Nagrody przyznawane będą nawet do 8. miejsca w stawce. Szczegóły dotyczące kwot i klasyfikacji znaleźć można pod TYM adresem.

Najcenniejszą nagrodą PZU Festiwalu Biegowego jest tradycyjnie samochód osobowy - w tym roku będzie to Ford Ka. Zostanie on rozlosowany wśród wszystkich biegaczy, którzy ukończą Koral Maraton.  

Ponadto w części kategorii wiekowych oraz w pozostałych biegach festiwalowych rozdamy kilkaset nagród rzeczowych i upominków. Ich ostateczna ilość i wartość nie jest jeszcze znana, biuro organizacyjne PZU Festiwalu Biegowego prowadzi intensywne rozmowy z partnerami i mecenasami imprezy.

"Chcemy, by jak najwięcej osób wyjechało z Krynicy z pamiątką, która tak jak festiwalowy medal będzie przypominać o udziale w naszej imprezie" – wyjaśnia Aleksandra Gryciuk z biura organizacyjnego krynickiej imprezy.

PZU Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 5-7 września. Program imprezy oraz formularz rejestracyjny dostępny jest w portalu biegowym www.FestiwalBiegow.pl.

RW

REKLAMA
}