Pakiet startowy na Wings for Life World Run 2016

Podczas 3. edycji Wings for Life World Run w Poznaniu padnie rekord frekwencji, bowiem na polski bieg zgłosiło się już ponad 3 tysiące biegaczy. A na tym nie koniec, bo zapisy trwają. Każdy, kto weźmie udział w Światowym Biegu, otrzyma wyjątkowy pakiet startowy z koszulką techniczną.

Wings for Life World Run 2016 organizator
fot. organizator

Wings for Life World Run wystartuje 8 maja 2016 roku, o godzinie 13: 00, w Poznaniu. Ważny społeczny cel oraz realna szansa na zmianę życia osób poruszających się na wózkach przyciągają rzesze fanów na całym świecie.

Zapisy online trwają do 4 maja, tymczasem już teraz w Polsce chęć udziału w imprezie zadeklarowało ponad 3 tysiące biegaczy (to więcej niż stanęło na starcie w Poznaniu w 2014 i 2015 roku). W tym roku na uczestników czeka jeszcze pokaźniejszy pakiet startowy – znajdzie się w nim m.in. koszulka techniczna ufundowana przez partnera imprezy Saturn Polska.

Dodatkowo każdy, kto zarejestrował się na bieg i uiścił opłatę startową, która w całości zostanie przekazana na badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego, razem z koszulką techniczną i numerem startowym otrzyma:

  • pamiątkową przypinkę
  • torbę na odzież sportową / buty
  • puszkę Red Bulla
  • owsianka bezglutenowa z malinami od marki Provena
  • kupon rabatowy na zakupy w Saturn
  • międzynarodowy magazyn „Red Bulletin”

Odbiór pakietów odbędzie się w Biurze Zawodów na terenie kompleksu Malta (tzw. „budynek multimedialny” niedaleko campingu, wjazd od ul. Krańcowej).

Biuro Zawodów będzie czynne:

6 maja, piątek – w godz. 16:00 – 21:00

7 maja, sobota – w godz. 10:00 - 21:00

8 maja, niedziela – w godz. 8:00 - 11:00

Zapisy do udziału w Światowym Biegu trwają na stronie www.wingsforlifeworldrun.com. W tym roku zwiększony został limit miejsc, a możliwość startu w imprezie mają również osoby, które ukończą 16 lat. Od ubiegłego roku w rywalizacji mogą wziąć udział także osoby poruszające się na wózkach. W Polsce kierowcą Samochodu Pościgowego będzie Adam Małysz. Obok Małysza, wśród innych światowych sław, które ruszą w pogoń za biegaczami, jest Holender Max Verstappen, Carlos Saintz Junior czy David Coulthard.

* * *

Wings for Life World Run to unikalne wydarzenie sportowe, którego celem jest budowanie świadomości urazów rdzenia kręgowego oraz zbieranie funduszy na badania nad tym schorzeniem. Cechami wyróżniającymi inicjatywę jest ta sama godzina rozpoczęcia biegu na całym świecie, w ponad 30 krajach (13:00 w Polsce, tj. 11:00 UTC) oraz brak klasycznej linii mety. Wyznacza ją jadący za uczestnikami Samochód Pościgowy, który rusza 30 minut po starcie. Każdy z biegaczy musi utrzymywać odpowiednie tempo, aby pozostać przed jadącym autem. Jeśli uczestnik zostanie przez nie wyprzedzony, automatycznie kończy swój udział. Wyniki wszystkich uczestników, którzy zostają wyminięci przez auto zostają porównywane – kobieta i mężczyzna najdłużej uciekający przed „metą” zdobywają tytuł światowych zwycięzców Wings for Life World Run. Pierwsza edycja odbyła się w 2014r. 8 maja 2016r. po raz trzeci gospodarzem biegu w Polsce będzie Poznań. Opłata startowa wynosi 120 zł i w całości przeznaczana jest na badania nad urazami rdzenia.

materiały prasowe

Zobacz również:
REKLAMA
}