[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Piotr Hercog wygrywa ultra ciężki Moab 240 Endurance Run!

Od piątku od godziny 16 czasu polskiego ponad 150 zawodników z kilkunastu krajów rywalizowało w jednym z najtrudniejszych trailowych biegów na świecie – Moab Endurance Run o trasie długości 238 mil i przewyższeniach ponad 9000 metrów. W stawce zawodników znajdował się Polak, Piotr Hercog, dla którego był to najważniejszy start w sezonie, ale i największe dotychczasowe biegowe wyzwanie w karierze. Piotrek zwyciężył z czasem 60 godzin i 23 minut!

Piotr Hercog zwycięża w 238-kilometrowym ultramaratonie Moab Endurance Run 2018

Przebieg zawodów był dosyć nietypowy, a wszystko za sprawą taktyki zawodnika Salomon Suunto Team., który prowadził od startu aż do samej mety ponad 380-kilometrowej trasy, nie pozwalając swoim rywalom na zbyt wiele. Przewaga Piotra niemal przez cały czas trwania wyścigu wynosiła około 5-6 mil (8-10 km). Właściwie tylko w połowie dystansu, kiedy Piotrek zdecydował się na dłuższy, kilkudziesięciominutowy odpoczynek jego przewaga stopniała do około pół godziny, ale przerwa ta była typowo regeneracyjna i wkalkulowana w taktykę biegu.

Dla organizatorów postawa zawodnika Salomon Suunto Team była dużą niespodzianką i raczej nie wierzyli w jego końcowy sukces. Piotr Hercog w Stanach Zjednoczonych jest zupełnie anonimowy, a w Moab 240 Endurance Run brało udział wielu amerykańskich „specjalistów” od tego typu trailowych, długich zawodów.

REKLAMA

REKLAMA

Piotr Hercog zwycięża w 238-kilometrowym ultramaratonie Moab Endurance Run 2018

Polscy kibice wiedzieli jednak swoje. Piotrek to jeden z najlepszych ultrasów w naszym kraju, od kilku lat specjalizujący się w dłuższych ultramaratońskich dystansach czy biegach ekstremalnych. Zwyciężał przecież w takich biegach, jak Ice Baikal Maraton i Ultra Fiord w Patagonii. Mimo tego, wyzwanie, z którym przyszło mu się zmierzyć w ostatnich dniach, było jego największym projektem biegowym w dotychczasowej karierze. 238 mil z 9000 metrów przewyższeń to dystans dla większości biegaczy przerażający. Wiadomo było, że najlepsi zawodnicy muszą być przygotowani na bieg w granicach 60-70 godzin!

Z pewnością w zwycięstwie Piotrka niebagatelną rolę odegrało jego doświadczenie z rajdów przygodowych, które z powodzeniem uprawiał, zanim na dobre zajął się bieganiem po górach. Piotrek uczestniczył w wielu prestiżowych imprezach tego typu, w czasie których zawodnicy pokonywali kolejne dystanse, rywalizując właśnie przez kilkadziesiąt godzin bez przerwy.

REKLAMA

Piotr Hercog zwycięża w 238-kilometrowym ultramaratonie Moab Endurance Run 2018

Zawodnik Salomona finiszował przed godziną 20 czasu miejscowego, czyli nad ranem w poniedziałek polskiego czasu. Z wywiadu, którego udzielał na mecie, widać, że kończył zawody w dobrej kondycji, jak zwykle z uśmiechem. Mówił o dosyć trudnych warunkach na trasie, zwłaszcza w końcowej fazie wyścigu, gdzie zawodnicy mieli do pokonania wysokości przekraczające 3000 metrów n.p.m. Generalnie jednak czuł się dobrze poza oczywistym ogólnym zmęczeniem.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym wynikom to drugi i trzeci zawodnik na mecie stracili do Piotra odpowiednio około 2 godziny 15  minut i 2 godziny 30 minut. Zawody ciągle trwają, a na mecie do godziny 7 polskiego czasu zameldowały się ledwie 3 osoby. Limit czasowy obowiązujący zawodników to 112 godzin.

REKLAMA

REKLAMA

Piotr Hercog zwycięża w 238-kilometrowym ultramaratonie Moab Endurance Run 2018

Podstawowe informacje o Moab 240 Endurance Run

Trasa: 238 km

Przewyższenia: +8981m/-8981m

Start: Trasa zaczyna się i kończy w Moab w stanie Utah. Trasa wyścigowa biegnie na południowy zachód od Moab przez rzekę Colorado przez odcinek Canyons i na południe do gór Abajo, następnie na północ do gór La Sal, aby zakończyć w Moab.

Data: 12-16 października 2018 r.

Limit czasowy: 112 godzin

Uczestnicy: maksymalnie 250 osób, bieg indywidualny

SST

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij