[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Polacy faworytami Wings For Life World Run

W najbliższą niedzielę (7.05) odbędzie się bieg Wings For Life World Run. Dominika Stelmach i Bartosz Olszewski z teamu adidas Running są w gronie faworytów do zwycięstwa w tej ogólnoświatowej rywalizacji. Gdzie startują, z jakim nastawieniem, co na pewno zrobią przed, a co po starcie? – zdradzamy poniżej!

Polacy faworytami Wings For Life World Run fot. adidas

W najbliższą niedzielę odbędzie się czwarta edycja charytatywnego biegu Wings For Life. Tysiące zawodników w 24 miastach na całym świecie biegnie w jednym celu – by wesprzeć projekt badań nad urazami rdzenia kręgowego. Jest szczytny cel, ale jest i ostra, sportowa rywalizacja. Wśród faworytów imprezy mamy dwoje Polaków – Dominikę Stelmach i Bartka Olszewskiego.

Bartek Olszewski, Warszawski Biegacz

REKLAMA

W ubiegłym roku Bartek triumfował w edycji Wings For Life w Niagara Falls w Kandzie, pokonując 82 km 411 m (w tym biegu nie ma tradycyjnej linii mety, a zastępują ją samochody pościgowe. Zawodnicy uciekają przed nimi – wygrywa ten, kto da się „złapać” jako ostatni, czyli przebiegnie jak najwięcej kilometrów). Jego wynik był drugim rezultatem na świecie! Szybszy był tylko Gorgio Calcaterra. Dlatego… w tym roku za miejsce startu Bartek wybrał Mediolan, chcąc zmierzyć się z Włochem twarzą w twarz. Olszewski formułuje cel bardzo jasno: – Jadę tam, żeby wygrać! Więcej o stawce faworytów można przeczytać na blogu warszawskibiegacz.pl. Przed wyjazdem wzięliśmy Bartka w przedstartowy ogień pytań:

Trzy  rzeczy, które na pewno zrobisz przed startem?

 • 10 razy skorzystam z toalety
 • na pewno się z kimś pokłócę
 • na pewno ucałuję Kaśkę

Trzy rzeczy, o których będziesz myślał podczas biegu?

 • byle do następnego punktu z wodą
 • dlaczego ten Włoch dalej tutaj jest?!
 • pizza, wino, lody, pizza, wino, lody...

Trzy rzeczy, jakie na pewno zrobisz po starcie?

 • podziękuję najbliższym za wsparcie
 • będę do upadłego testował włoskie wina
 • po punkcie drugim, punkt trzeci jest dalej otwarty :)

Jak wygram… no przecież mówiłem,  że się upiję!

Dominika Stelmach – Versatile Runner

Dominika wygrała ubiegłoroczną edycję „Wingsa” w Melbourne w Australii, pokonując 55,2 km i zajmując globalne 7 miejsce wśród kobiet. W tym roku jest w rewelacyjnej formie. Wystarczy wspomnieć ostatnie osiągnięcia: tytuł Mistrzyni Polski w maratonie i nową życiówkę na tym dystansie 2:38:52. W tym roku za miejsce rywalizacji  wybrała Santiago de Chile. Tam również pojawią się bardzo mocne zawodniczki – aż siedem krajowych triumfatorek, w tym Portugalka Vera Nunes, która w 2016 była trzecia na świecie. – Tanio skóry nie oddam – zapowiada Dominika i nastawia się na ostrą walkę. Ją również dokładnie przepytaliśmy przed wyjazdem:

Trzy  rzeczy, które na pewno zrobisz przed startem?

 • napiję się pysznej, południowoamerykańskiej kawy
 • wymasuję sobie stopy
 • zrobię pamiątkowe zdjęcie – kto wie kiedy następnym razem będę w Chile…

Trzy rzeczy, o których będziesz myślała podczas biegu?

 • kocham biegać, kocham biegać, kocham biegać…
 • jest za gorąco
 • trzymać się założonej strategii, czy dostosować do taktyki przeciwniczek?...

Trzy rzeczy, jakie na pewno zrobisz po starcie?

 • napiję się piwa
 • zjem wszystkie możliwe dostępne owoce morza
 • oficjalnie zakończę pierwszą część udanego sezonu biegowego. Oby to był Happy End ;)

Jak wygram… to rzucam wszystko ;)

 

Przebieg Wings For Life World Run będzie można śledzić w TVN24 oraz oczywiście na fanpage’ach naszych zawodników: Dominika Stelmach – Verastile Runner oraz WarszawskiBiegacz.pl.  Zapraszamy do kibicowania i komentowania!

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij