Reebok Ragnar Relay Wattenmeer: 250 km przygody [relacja z biegu]

Pokonać 250 km biegiem w mniej niż 24 godziny? To wcale nie zadanie dla superagentów z "Mission Impossible" - wystarczy wystartować w biegu Reebok Ragnar Relay, w którym ten ultradystans pokonuje sztafeta złożona z 10 osób. Zatem jeśli dasz radę przebiec 10 km lub półmataron, pokonasz i ten bieg. Redaktor "Runner’s World" stawił czoła Ragnarowi, startując w nim jako członek polsko-czesko-słowackiego teamu Reebok Run Crew .

Reebok Ragnar Relay Wattenmeer 2018 - relacja z biegu Paweł Kempa
fot. Paweł Kempa

W sobotę, 25 sierpnia, 10-osobowa drużyna Team Reebok, rozpoczęła trwający całą dobę wyścig wzdłuż malowniczych brzegów rzeki Elba, aż do Morza Wattów. Mimo trudnych warunków pogodowych oraz całonocnej rywalizacji, zawodnicy pokonali 252-kilometrową trasę w czasie 21 godzin 58 minut!

Reebok Ragnar Wattenmeer to już drugi start Polaków w wyścigu Ragnar Relay. Tym razem ekipa zmierzyła się z malowniczą ścieżką biegową Elby Dyke, zlokalizowaną w północnych Niemczech. Drużyna rozpoczęła zmagania o godz. 13:00 czasu lokalnego w centrum Hamburga. Każdy z uczestników, w kolejności rotacyjnej, miał do pokonania trzy odcinki o łącznej długości ponad 20 kilometrów. Na metę wyścigu, w nadmorskim miasteczku St. Peter-Ording, Team Reebok dotarł z czasem 21 godz. 58 min. zajmując 29. miejsce.

Reebok Ragnar Relay Wattenmeer 2018 - relacja z biegu Paweł Kempa
fot. Paweł Kempa

Reebok Ragnar Wattenmeer ukończyło 141 drużyn. Wśród 10-osobowych zespołów tworzonych przez zawodników z całego świata, znalazła się polska reprezentacja. W Team Reebok rywalizowali: Emil Kamiński - biegacz i trener Reebok RUN CREW w sklepie Runners Club, Paweł Kempa - dziennikarz magazynu Runner’s World, Piotr Błaszczyk - Fitness Marketing Manager Reebok, Aleksandra Rosińska, Cyprian Majcher i Jakub Kozłowski - zwycięzcy konkursu Reebok Ragnar, a także czterech przedstawicieli marki Reebok z Czech i Słowacji.

Ragnar: bieg, team i emocje

- Przez większą część trasy towarzyszył nam deszcz, co znacznie utrudniało pokonywanie kolejnych odcinków, jednak dla nas była to jeszcze większa mobilizacja do tego, aby dać z siebie wszystko. Bieg w nocy lub nad ranem wymagał od nas dużej wytrzymałości i zaangażowania, dlatego tak ważne było wzajemne wsparcie - powiedział Emil Kamiński, trener Reebok RUN CREW w Runners Club.Uczestnicy biegu Reebok Ragnar Wattenmeer zgodnie podkreślają, że mimo trwającej przez całą dobę rywalizacji, zmęczenia i często trudnych warunków pogodowych, największym atutem wyścigu jest możliwość dzielenia się emocjami w drużynie.

Reebok Ragnar Relay Wattenmeer 2018 - relacja z biegu Paweł Kempa
fot. Paweł Kempa

Reebok Ragnar to nie tylko wyzwanie fizyczne. Pokonanie ponad 250 km w jednym samochodzie z kilkoma innymi uczestnikami w sytuacji stresu i zmęczenia nie jest łatwe. Jednak jak dodaje Emil Kamiński, jest to jedno z najlepszych wydarzeń sportowych w jakich miał okazję brać udział.

Reebok Ragnar Relay Wattenmeer 2018 - relacja z biegu Paweł Kempa
fot. Paweł Kempa

Team i dobra zabawa na Ragnarze to podstawa

Bieg drużynowy, rozgrywany na zasadach sztafety, wiodący przez urokliwe krajobrazy zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie - Ragnar to wyjątkowa impreza, która od 2004 roku do dziś, z niewielkiej rywalizacji na amerykańskim pustkowiu, przerodziła się w serię wyścigów, w których startują tysiące zawodników z całego świata. Vany ozdobione barwami i symbolami drużyn, okrzyki i hasła zagrzewające do boju to znak rozpoznawczy tego wydarzenia. Impreza utrzymana jest w duchu wolności, współzawodnictwa i przygody, tak aby tworzyć społeczność ludzi chcących nie tylko przekraczać swoje możliwości, ale także dobrze się bawić. 

Reebok Ragnar Relay Wattenmeer 2018 - relacja z biegu Paweł Kempa
fot. Paweł Kempa

Główną ideą wyścigu jest działanie w grupie, dzielenie się wyjątkowymi doświadczeniami i wsparcie w drodze na metę. Drużyny liczące od 6 do 12 osób, składające się ze znajomych, członków rodzin lub współpracowników, kontynuują rywalizację przez całą dobę. Podczas biegu pokonują zróżnicowane trasy. Każdy musi przebiec od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów, dzięki czemu w zabawie mogą wziąć udział również mniej doświadczeni biegacze.

 

Reebok Ragnar Relay Wattenmeer 2018 - relacja z biegu Paweł Kempa
fot. Paweł Kempa

Reebok wspiera Ragnar Relay

Wieloletnim partnerem biegu jest Reebok, ponieważ Reebok Ragnar jest dokładnie tym, czym jest ta marka w swoich trzech kluczowych wymiarach:
społecznym - łączy i integruje ludzi we wspólnym celu,
fizycznym - inspiruje do przekraczania swoich granic, mierzenia się z trudnościami,
mentalnym - to próba charakterów, bo biegacze muszą biec, pomimo pory nocnej czy złej pogody.

Reebok Ragnar Relay Wattenmeer 2018 - relacja z biegu Paweł Kempa
fot. Paweł Kempa

Meta Ragnara w Niemczech

Cały 10-osobowy team Reebok Run Crew dotarł do mety w St. Peter-Ording w dobrej formie i jeszcze lepszych nastrojach, mimo że każdy spał średnio tylko 2 godziny i przebiegł w sumie od 25 do 30 km w ciągu doby. Każdy na swoich stopach miał testowane na trasie buty Reebok Floatride Run Flexweave – sprawdziły się na twardych, niemieckich  nawierzchniach, a dzięki temu, że były lekkie urwaliśmy zapewne kilka minut. 

Reebok Ragnar Relay Wattenmeer 2018 - relacja z biegu Paweł Kempa
fot. Paweł Kempa

Tempo zwycięzców to 4:22 m/km na całym dystansie - no, mocni zawodnicy. Niezwykłe było to, że z grupy osób, która widziała się po raz pierwszy w życiu, i to złożonej z trzech narodowości, powstał team, który współpracował na trasie i dobrze się bawił, a przy okazji trochę pobiegał.

Wypatrujcie przyszłorocznej edycji w Europie na runragnar.com!

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}