Rekordowy 10. PKO Poznań Półmaraton! Zwyciężają Polacy!

Emocjonujacy 10. PKO Poznań Półmaraton już za nami! Jubileuszowy bieg przechodzi do historii za sprawą zaciętej walki o podium Polaka z dwoma Kenijczykami, z której z czasem 1:03:15 zwycięsko wyszedł Marcin Chabowski, oraz triumfu Karoliny Nadolskiej, która czasem 1:09:53 osiągnęła wynik lepszy od rekordu Polski i ustanowiła nowy REKORD TRASY poznańskiego półmaratonu.

To był z całą pewnością wspaniały bieg! Biegacze wystartowali przy pięknej słonecznej pogodzie z ul. Grunwaldzkiej, a finiszowali na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po raz pierwszy meta półmaratonu w stolicy Wielkopolski znajdowała się w hali, gdzie na zawodników czekało prawdziwe show stworzone z gry świateł i dynamicznej muzyki. Metę stanowił ogromny ekran LED, na którym wyświetlane były hasła powitalne na tle dynamicznych pomarańczowych dymów. Całości dopełnił koncert Meza, który nie dość, że wykręcił życiówkę (1:18:58), to zaraz po tym, jak sam ukończył półmaraton, wskoczył na scenę, by swoim występem dodać energii biegaczom na ostatnich metrach.

Na mecie zameldowało się 10 389 biegaczy. Zdecydowaną większość stanowili poznaniacy, którym na trasie mocno kibicowały rodziny i przyjaciele. Każdy zawodnik otrzymał na mecie medal, a po biegu przeprowadzono losowanie w ramach loterii półmaratońskiej. 10 osób wygrało nagrody pieniężne po 1000 zł, ale zdecydowana większość zgromadzonych przy scenie czekała na losowanie nagrody ufundowanej przez Lecha Poznań - wejściówkę na mecz Kolejorza z Legią Warszawa, której zdobywca będzie mógł oglądać mecz z ławki rezerwowych.

Nagrodę specjalną otrzymał również zawodnik, który przebiegł linię mety jako dwutysięczny siedemnasty - prezentem od Sheraton Poznań Hotel był weekendowy pobyt w hotelu Bellevue w Dreźnie.

Wyniki 10. PKO Poznań Półmaratonu

Klasyfikacja open kobiet:
1. miejsce: Nadolska Karolina / Polska 0- 1:09:53
2. miejsce: Kwamboka Teresa Flavious / Kenia - 1:13:30
3. miejsce: Chepleting Betty / Kenia - 1:13:42

Klasyfikacja open mężczyzn:

1. miejsce: Marcin Chabowski / Polska - 1:03:15
2. miejsce: Mwangi Joel Maina / Kenia - 1:03:49
3. miejsce: Kering Ezra / Kenia - 1:03:51

PP

REKLAMA
}