Rusza cykl RWSB 2019! Już w niedzielę IV Półmaraton Polanica-Zdrój

Now sezon Runner's World Super Bieg startuje już w niedzielę w Polanicy-Zdroju! Amatorzy górskiego biegania będą mieć do wyboru półmaraton i bieg na 10 km, poprowadzone malowniczymi szlakami i ścieżkami Gór Bystrzyckich. Są jeszcze wolne miejsca na listach startowych obu biegów!

Rusza nowy sezon Runner's World Super Bieg! Już w niedzielę IV Półmaraton Polanica-Zdrój i IV Dziesiątka Staropolanki
fot. RWSB

Już w najbliższą niedzielę, 12 maja, szlaki i ścieżki w Górach Bystrzyckich zaroją się od górskich biegaczy, którzy wezmą udział w IV Półmaratonie Polanica-Zdrój oraz IV Dziesiątce Staropolanki. Oba biegi zaliczane są do klasyfikacji generalnej cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg, organizowanej pod patronatem naszego magazynu, i właśnie podczas najbliższego weekendu zainaugurują nowy sezon tej coraz popularniejszej serii.

IV Półmaraton Polanica-Zdrój systematycznie się rozwija, coraz więcej osób przyjeżdża tu co roku, aby rozpocząć wiosenne ściganie w górach. W roku 2018 na starcie w Polanicy-Zdroju stanęło ponad 400 zawodniczek i zawodników, a warto przypomnieć, że podczas pierwszej edycji tej imprezy w roku 2016 wystartowało tylko nieco ponad 150 osób. Ubiegłoroczny półmaraton wygrał Jacek Sobas, a „dychę” Krzysztof Jilek.

Rusza nowy sezon Runner's World Super Bieg! Już w niedzielę IV Półmaraton Polanica-Zdrój i IV Dziesiątka Staropolanki
fot. RWSB

Start obu biegów o godz. 11:30 z polanickiego Parku Zdrojowego. Po 5 kilometrach uczestnicy półmaratonu i biegu na 10 km rozdzielą się, by pobiec do mety obu dystansów innymi trasami.

Górski półmaraton ma 22 km i przewyższenie sięgające 520 metrów. Trasa, po wyprowadzeniu na odpowiednią wysokość w rejonie Nowej Sokółki i ucieczce z centrum uzdrowiska (do którego oczywiście wróci), kręci się między szczytami Wolarza, Rudnika i Złotej – cały czas w bezpośredniej bliskości doliny Bystrzycy Dusznickiej i mety. Stromy zbieg do Polanicy powinien dosłownie nieść zawodników przez ostatni odcinek trasy.

Dziesiątka Staropolanki wróci z gór wcześniej – bieg ma prawie 300 m przewyższenia, a trasa wzniesie się na ponad 600 m n.p.m. Po osiągnięciu półmetka, można będzie pościgać się na długim zbiegu prowadzącym w parkowe alejki i na metę.

Półmaratonowi i biegowi na 10 km będą towarzyszyć biegi dla dzieci - bezpłatne zapisy na miejscu.

Rusza nowy sezon Runner's World Super Bieg! Już w niedzielę IV Półmaraton Polanica-Zdrój i IV Dziesiątka Staropolanki SuperBieg
fot. RWSB

Biuro zawodów polanickiej edycji RWSB będzie czynne już w sobotę (po zakończeniu Bike Maratonu) tuż przy amfiteatrze w Parku Zdrojowym, w godz. 17:00-20:00, a w niedzielę od godz. 8:00. Wciąż można zapisać się do obu biegów przez internet, rejestracja będzie również możliwa w dniu biegu. Opłata startowa wynosi tylko 80 zł. Otrzymany numer startowy obowiązuje na pozostałych biegach cyklu.

Kolejna okazja do górskiego biegania w ramach RWSB już niebawem, bo 25 maja. Organizatorzy zapraszają biegaczy do Szklarskiej Poręby i Świeradowa-Zdroju, bo właśnie te dwie miejscowości łączy półmaraton górski Interferie Run. Będzie też bieg na 10 km – z Rozdroża Izerskiego do Świeradowa-Zdroju.

Więcej informacji oraz zgłoszenia na oficjalnej stronie cyklu superbieg.pl

RW

REKLAMA
}