[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

The Color Run znów pokoloruje PGE Narodowy

Tereny wokół PGE Narodowy już 10 września staną się areną drugiego tegorocznego biegu The Color Run. Kompletnie pokolorowani biegacze 5-kilometrową trasą dookoła stołecznego stadionu dotrą na błonia, gdzie czeka ich wielobarwny festiwal z całą masą atrakcji.

The Color Run Warszawa 2016

O wyborze takiego miejsca na The Color Run zdecydowała świetna lokalizacja w centrum miasta oraz możliwość wytyczenia płaskiej trasy, którą z łatwością pokonają całe rodziny. Na nieco ponad 6 tygodni przed imprezą zostało już tylko 3 tysiące biletów z puli 10 tysięcy, jakie organizatorzy przygotowali na to wydarzenie.

The Color Run to największa globalna seria imprez rekreacyjno-sportowych, określanych jako "najszczęśliwsze 5 km na świecie". To unikalny, kolorowy bieg, którego motto brzmi "Bądź szczęśliwy, bądź zdrowy, bądź sobą". W biegu może wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną - co ciekawe, aż 60% uczestników The Color Run to osoby, które po raz pierwszy w swoim życiu startują na dystansie 5 km. Jego głównym celem jest zmotywowanie ludzi do pozytywnego myślenia oraz zainspirowanie do zdrowego i aktywnego stylu życia.

The Color Run wystartował pierwszy raz w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce bieg organizowany jest od ubiegłego roku. W pierwszych edycjach, które odbyły się w Warszawie i w Poznaniu, wzięło udział łącznie 16 tysięcy biegaczy. Tylko w 2015 roku zorganizowano ponad 300 kolorowych imprez w ponad 50 państwach świata. Globalnie The Color Run zgromadził ponad 5 mln fanów na Facebooku. Od początku istnienia projektu we wszystkich wydarzeniach na całym świecie udział wzięło ponad 4,6 mln ludzi. Na cele charytatywne zostało przekazane ponad 4 mln dolarów.

Każdego roku bieg ma inny motyw przewodni. Tegoroczna edycja nosi nazwę „The Color Run Tropicolor World Tour” i łączy w sobie przyjemność aktywności sportowych, zabawy i wypoczynku w wakacyjnym klimacie.

The Color Run zawita na tereny położone dookoła stadionu PGE Narodowy po raz drugi. W tym samym miejscu w ubiegłym roku odbyła się pierwsza polska edycja tego wyjątkowego biegu, w którym wzięło udział 10 tysięcy uczestników.

"Zdecydowaliśmy się ponownie poprowadzić The Color Run dookoła biało-czerwonego stadionu, ponieważ ta lokalizacja świetne sprawdziła się w zeszłym roku. Łatwo trafić tutaj praktycznie z każdego zakątka miasta, można skorzystać z dobrze zorganizowanej komunikacji miejskiej - autobusów, tramwajów, metra oraz lokalnych pociągów, które zatrzymują się na pobliskiej stacji Warszawa Stadion. Spodziewamy się, że w tym roku zaproszenie do kolorowej zabawy przyjmie ponad 10 tysięcy uczestników, dlatego kwestia sprawnego dojazdu na imprezę ma kluczowe znaczenie - mówi Sandra Gruszczyńska, dyrektor biegu The Color Run w Warszawie. - Poza tym stadionowe błonia spokojnie pomieszczą wszystkich uczestników festiwalu, podczas którego królować będzie nasz magiczny kolorowy proszek oraz energetyczna muzyka!"

The Color Run to nie jest jeszcze jeden bieg uliczny. Swoją wyjątkowość zawdzięcza kolorowym barwnikom, którymi obsypywani są na trasie uczestnicy ubrani w białe koszulki. Na każdym pokonanym kilometrze przyozdabiają je kolejne kolory: czerwień, błękit, żółć i fiolet. Barwniki są naturalne i całkowicie bezpieczne, ponieważ przygotowywano je na bazie skrobi kukurydzianej i bez trudu można je zmyć wodą.

Biegacze wystartują w dwóch falach, nie będzie obowiązywał pomiar czasu, liczyć będzie się tylko dobra zabawa i kto bardziej pokolorowany dotrze do mety! Tam na uczestników czekać będzie wiele atrakcji przygotowanych przez partnerów akcji, festiwal z energetyczną muzyką i mnóstwo animacji.

"Wybierając miejsce na imprezę, mieliśmy również na uwadze to, że »najszczęśliwsze 5km na świecie«, jak często nazywany jest The Color Run, to dla wielu uczestników debiut w pierwszym zorganizowanym biegu masowym. I wcale nas to nie dziwi, ponieważ trudno wyobrazić sobie lepszą atmosferę i warunki do rozpoczęcia przygody z imprezami biegowymi! Trasa jest niemal całkiem płaska, a dystans 5km nawet spacerkiem bez trudu pokonają całe rodziny z małymi dziećmi. Tym, którzy jeszcze zastanawiają się nad startem w The Color Run radzę szybko zarezerwować bilet! Bieg odbędzie się za nieco ponad 6 tygodni, a nam zostało już tylko 3 tysiące wejściówek z puli 10 tysięcy, które przygotowaliśmy nad to wydarzenie. 10 września pokoloruj stolicę razem z nami!" - zachęca Sandra Gruszczyńska.

Pierwszy tegoroczny The Color Run odbył się w Poznaniu na początku czerwca. Wzięło w nim udzial ponad 7 tysięcy osób z całej Polski i z zagranicy, wśród nich m.in. aktorka Joanna Jabłczyńska oraz Maciej "Gleba" Florek, zwycięzca pierwszej edycji programu "You Can Dance - po prostu tańcz!". Biletów na poznański bieg zabrakło już 2 tygodnie przed imprezą.

Więcej szczegółów The Color Run oraz formularz rejestracyjny znaleźc można na oficjalnej stronie imprezy thecolorrun.pl, a najświeższe informacje na fanpage'u facebook.com/TheColorRunPoland.

TCR

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij