Trail degli Eroi: Malowniczy bieg po Monte Grappa [zdjęcia, opis trasy]

Północne Włochy są bogate w ciekawe górskie trasy. Urlop w tamtych rejonach można połączyć ze startem w zawodach Trail degli Eroi. I od tej pory nazwa Grappa nie będzie kojarzyć się tylko z dobrym alkoholem robionym z pozostałości winogron.

Trail degli Eroi Zdjęcie z biegu Trail degli Eroi/fot. Paweł Kempa, Mirko Mottin
Zdjęcie z biegu Trail degli Eroi/fot. Paweł Kempa, Mirko Mottin

Trasa biegu górskiego Trail degli Eroi, prowadzi przepięknymi, górskimi ścieżkami przedgórza włoskich Alp i masywu Grappa. Punktem kulminacyjnym trasy z Bassano jest podbieg pod wzgórze Grappa (1775 m n.p.m.), na którym znajduje się cmentarz żołnierzy włoskich i austriackich poległych w pierwszej wojnie światowej. 

Cmentarz-mauzoleum jest dla Włochów tak ważny, jak dla nas Monte Cassino, a przebiegnięcie przez jego monumentalny teren stanowi duże przeżycie. Trasę biegu przetestował na własnej skórze i pokonał w 2014 roku redaktor Runner’s World - Paweł Kempa.

„Co wyróżnia ten bieg: przede wszystkim malownicza trasa, otarcie się o historię, do tego genialna organizacja, świetna, niemal rodzinna atmosfera i wszechobecna włoska energia. Te elementy powodują, że kameralny, jeśli chodzi o liczbę uczestników, Trail degli Eroi warto wpisać do swojego kalendarza, łącząc start z urlopem w okolicach północnych Włoch czy Wenecji” – mówi Paweł Kempa.

Start z Bassano del Grappa, 27 września 2015 r. Do pokonania dystanse: Sky TdE (30 km), 1700D+, TdE (46 km), 2500D+, Ultra TdE (80 km) 4200D+. Rejestracja na: www.traildeglieroi.it

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}