Trasy biegowe: Gdzie biegać w Krakowie? [mapy + opis ścieżek]

Darek Kaczmarski przedstawia trasy biegowe w Mieście Królów. Ze względu na krótkie dystanse (3-4 km) mogą z nich skorzystać zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni biegacze. Zobacz, gdzie warto pobiegać w Krakowie.

kraków, ścieżki biegowe, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Darek Kaczmarski jest maratończykiem i trenerem z zamiłowania. Jako zawodnik biegał średnie i długie dystanse. Swoim entuzjazmem zaraża biegaczy amatorów na ścieżkach biegowych Krakowa, przygotowując ich m.in. do Cracovia Maraton. Oto trzy przygotowane przez niego trasy - ich dokładny opis znajdziesz na następnych slajdach.

1. Park lotników: Start z parkingu dla samochodów koło hotelu przy Alei Jana Pawła II.

2. Zakrzówek: Trasę najlepiej zacząć na końcu ul. Twardowskiego.

3. Łąki nowohuckie: Start trasy koło szkoły muzycznej na tzw. skarpie.

 

Niezbędnik krakowski:

Ludzie: Na krakowskich ścieżkach spotkasz znane biegaczki: Kamilę Gradus i Matyldę Szlęzak oraz chodziarzy: Agnieszkę Szwarnóg i Grzegorza Sudoła.

Miejsca kultowe: Rynek Główny i kameralne uliczki wokół, Kazimierz (znakomita alternatywa dla Rynku Głównego), Zakrzówek – genialne tereny rekreacyjne blisko centrum, Bulwary Wiślane.

Imprezy biegowe: Cracovia Maraton (maj) Krakow Business Run (wrzesień) Bieg Trzech Kopców (październik) Cracovia Półmaraton (październik)

trasy w Krakowie Rodale
rys. Rodale

Park Lotników (3 km)

Bieg po ścieżkach asfaltowo-gruntowych, częściowo zalesionych. Atrakcje: stadion tartanowy AWF Kraków, Muzemu Lotnictwa, Park Doświadczeń, Hala Widowiskowo-Sportowa Kraków Arena. Park założony w 1966 r. na gruzach fortu Pszorna między aleją Pokoju i al. Jana Pawła II. Kiedyś miał osłonić Kraków od kombinatu metalurgicznego im. Sendzimira (dawniej im. Lenina) w Nowej Hucie.

trasy w Krakowie Rodale
rys. Rodale

Łąki nowohuckie (4 km)

Trasa tam i z powrotem, asfaltowo-szutrowa. Atrakcje przy ścieżce: Muzeum PRL-u, klasztor w Mogile, zakole Wisły. Łąki nowohuckie powstały w miejscu starorzecza Wisły istniejącego tu w średniowieczu. Łąki razem z Laskiem Mogilskim i korytarzem rzeki Dłubni są jednymi z najciekawszych miejsc przyrodniczych w Krakowie. Występują tu rzadkie odmiany roślin i zwierząt.

Chcesz polecić inne ciekawe trasy w Krakowie? Napisz do nas na: [email protected].

RW 01-02/2014

REKLAMA
}