[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Trasy biegowe: Gdzie biegać w Krakowie? [mapy + opis ścieżek]

Darek Kaczmarski przedstawia trasy biegowe w Mieście Królów. Ze względu na krótkie dystanse (3-4 km) mogą z nich skorzystać zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni biegacze. Zobacz, gdzie warto pobiegać w Krakowie.

kraków, ścieżki biegowe, fot. shutterstock.com

Darek Kaczmarski jest maratończykiem i trenerem z zamiłowania. Jako zawodnik biegał średnie i długie dystanse. Swoim entuzjazmem zaraża biegaczy amatorów na ścieżkach biegowych Krakowa, przygotowując ich m.in. do Cracovia Maraton. Oto trzy przygotowane przez niego trasy - ich dokładny opis znajdziesz na następnych slajdach.

1. Park lotników: Start z parkingu dla samochodów koło hotelu przy Alei Jana Pawła II.

2. Zakrzówek: Trasę najlepiej zacząć na końcu ul. Twardowskiego.

3. Łąki nowohuckie: Start trasy koło szkoły muzycznej na tzw. skarpie.

 

Niezbędnik krakowski:

Ludzie: Na krakowskich ścieżkach spotkasz znane biegaczki: Kamilę Gradus i Matyldę Szlęzak oraz chodziarzy: Agnieszkę Szwarnóg i Grzegorza Sudoła.

Miejsca kultowe: Rynek Główny i kameralne uliczki wokół, Kazimierz (znakomita alternatywa dla Rynku Głównego), Zakrzówek – genialne tereny rekreacyjne blisko centrum, Bulwary Wiślane.

Imprezy biegowe: Cracovia Maraton (maj) Krakow Business Run (wrzesień) Bieg Trzech Kopców (październik) Cracovia Półmaraton (październik)

REKLAMA

REKLAMA

trasy w Krakowie rys. Rodale

Zakrzówek (3,5 km)

Malownicza, górzysta trasa blisko centrum Krakowa. Miejscami wiedzie nad klifem wokół jeziorka, częściowo zalesiona, trawiasto-szutrowa. Atrakcje: kamieniołom, jezioro pokopalniane, skałki Twardowskiego i centrum szkolenia nurków.

REKLAMA

trasy w Krakowie rys. Rodale

Park Lotników (3 km)

Bieg po ścieżkach asfaltowo-gruntowych, częściowo zalesionych. Atrakcje: stadion tartanowy AWF Kraków, Muzemu Lotnictwa, Park Doświadczeń, Hala Widowiskowo-Sportowa Kraków Arena. Park założony w 1966 r. na gruzach fortu Pszorna między aleją Pokoju i al. Jana Pawła II. Kiedyś miał osłonić Kraków od kombinatu metalurgicznego im. Sendzimira (dawniej im. Lenina) w Nowej Hucie.

REKLAMA

REKLAMA

trasy w Krakowie rys. Rodale

Łąki nowohuckie (4 km)

Trasa tam i z powrotem, asfaltowo-szutrowa. Atrakcje przy ścieżce: Muzeum PRL-u, klasztor w Mogile, zakole Wisły. Łąki nowohuckie powstały w miejscu starorzecza Wisły istniejącego tu w średniowieczu. Łąki razem z Laskiem Mogilskim i korytarzem rzeki Dłubni są jednymi z najciekawszych miejsc przyrodniczych w Krakowie. Występują tu rzadkie odmiany roślin i zwierząt.

Chcesz polecić inne ciekawe trasy w Krakowie? Napisz do nas na: rw@mpp.pl.

RW 01-02/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij