Trzeci Bieg Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si w Poznaniu [RELACJA]

1 października poznańską Cytadelę opanowały kobiety w różowych i błękitnych koszulkach. Ponad 1000 pań z całej Polski rywalizowało na dystansie 5 i 15 km w trzeciej edycji Biegu Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si. Impreza udała się znakomicie, bo uczestniczki myślą już o kolejnej edycji.   

Trzeci Bieg Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si w Poznaniu Waldemar Łomża
fot. Waldemar Łomża

Impreza miała nie tylko wymiar sportowy, ale także  - w strefie mety znajdował się mammobus oraz cytobus gdzie można było wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. 

Trasy obu biegów nie należały do łatwych, obfitowały w podbiegi, zbiegi oraz ostre zakręty co dla wielu zawodniczek okazało się niemałym wyzwaniem. Wszystkie jednak ukończyły bieg, a było to możliwe dzięki pozytywnej energii jaka panowała na imprezie. Do startu przygotował panie Nikodem Kotewicz z Primavera Jastrzębia Góra, który z pewnością na długo zapadnie paniom w pamięci.

Pomocny okazał się także żywiołowy doping kibiców, którzy zgromadzili się licznie aby wspierać kobiety w sportowych zmaganiach. 

W strefie mety znajdowało się miasteczko biegowe gdzie czekały na biegaczki energetyczna muzyka oraz liczne atrakcje. Każda z uczestniczek po ukończeniu biegu otrzymała piękny, kolorowy medal.

Najszybsza z pań na dystansie 5km - Zuzanna Baraniak potrzebowała zaledwie 19 minut i 13 sekund aby ukończyć bieg. Na dystansie trzy razy dłuższym triumfowała Małgorzata Kołacka z czasem 1:03 powtarzając sukces z ubiegłego roku.

Wszystkie wyniki na stronie:

5 km -  https://goo.gl/LFn9k9

15 km - https://goo.gl/DeS6x2

Bieg Kobiet to impreza, która odbywa się nie tylko w stolicy Wielkopolski, ale też we Wrocławiu, Świdnicy, Gdyni, Warszawie i Łodzi. Co roku coraz więcej pań integruje się w różowych imprezach, które wykraczają daleko poza ramy zwykłej rywalizacji sportowej.

 Idea, która przyświeca tym biegom to nie tylko zdrowie, sport i aktywność, ale przede wszystkim świadomość profilaktyki antynowotworowej. Kolejna edycja biegu w Poznaniu już za rok, a sezon tegorocznych Biegów Kobiet zamyka impreza w Warszawie, która odbędzie się już 22 października.

Zobacz również:
REKLAMA
}