Ultramaraton z "Grą o tron" - dosłownie!

60 odcinków, blisko 600 kilometrów, ponad 55 godzin biegu - oglądanie serialu "Gra o tron" może być ekstremalnym wyzwaniem nawet dla najzagorzalszych fanów serii.

Oglądanie seriali podczas biegania to nic nowego – wielu ludzi śledzi swoje ulubione produkcje, trenując na bieżni w domu lub fitness klubie. Ale fani „Gry o tron” z Włoch poszli o krok dalej i obejrzeli wszystkie odcinki tej popularnej serii w plenerze, goniąc ciężarówkę z przyczepionym do niej wielkim ekranem.

REKLAMA

Za sprawą telewizji Sky i agencji reklamowej M&C Saatchi określenie „maraton serialowy” nabrało nowego znaczenia. Zamiast klasycznego oglądania odcinka za odcinkiem na wygodnej kanapie z ulubionymi przekąskami pod ręką obie firmy w ramach promocji najnowszego siódmego sezonu „Gry o tron” zaproponowały biegaczom „Maratron”, czyli ultramaraton, podczas którego na wielkim telewizorze przymocowanym z tyłu ciężarówki pokazane zostały wszystkie epizody sześciu poprzednich sezonów

 

REKLAMA

REKLAMA

Na pokonanie liczącego około 575 kilometrów dystansu z Rzymu do Mediolanu biegacze dostali 55 godzin i 28 minut, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, by obejrzeć wszystkie 60 odcinków „Gry o tron”. Trasę podzielono na etapy z przystankami w miejscowościach Montalcino, Massa, Carrara i Bobbio. W nocy jedynym źródłem światła dla biegaczy był blask bijący z ekranu telewizora.

Po dotarciu do mety uczestnicy biegu otrzymali jedyną słuszną z punktu widzenia fanów „Gry o tron” nagrodę – zostali zaproszeni na uroczystą premierę siódmego sezonu na zamku rodu Sforzów w Mediolanie.

GOT

Zobacz również:
Żeby być lepszym i szczęśliwszym biegaczem, nie musisz zawsze wykorzystywać całej swojej energii. Dużo ważniejsza jest równowaga czterech kluczowych aspektów sportowego życia. Zobacz, jak utrzymać balans między treningiem i regeneracją, wyzwaniami i zdrowym rozsądkiem, ambitnymi celami i radością z biegania, poświęceniem pasji i innymi celami w życiu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA