Wakacyjny obóz RW Camp 2018 ruszył z kopyta!

Podczas gdy uwaga kibiców lekkiej atletyki skupiona jest na mistrzostach Europy w Berlinie, w Szklarskiej Porębie grupka zapaleńców rozpoczęła swoją osobistą walkę o lepszą biegową formę na kolejnym wakacyjnym obozie biegowym RW Camp 2018. Oprócz trenerów i redaktorów RW na miejscu czekał na nich bardzo specjalny gość - kończący przygotowania do ME maratończyk Henryk Szost.

Wakacyjny obóz biegowy RW Camp 2018
Wakacyjny obóz biegowy RW Camp 2018

Podczas gdy cała Polska ekscytuje się startami naszych głodnych sukcesów reprezentantów na lekkoatletycznych mistrzostwa Europy w Berlinie, grupka równie ambitnych biegaczy amatorów rozpoczęła właśnie wakacyjny obóz biegowy RW Camp w Szklarskiej Porębie. 21 uczestników obozu zainicjowało treningi niewinną przebieżką, okraszoną jednak rzęsistym deszczem, który schłodził gorące głowy.

Wakacyjny obóz biegowy RW Camp 2018
Wakacyjny obóz biegowy RW Camp 2018

"Hej, wolniej tam na czele! Jeszcze się nabiegacie!" - studził zapał i ganił w żartach zbyt ostre tempo trener Kuba Wiśniewski, wyczynowy długodystansowiec i zwycięzca Biegu Rzeźnika z 2014 roku. Ale po to właśnie jest ten obóz: żeby nabrać dobrych nawyków, usystematyzować plan pracy z trenerem, porozmawiać z dietetykiem, zrobić badania wydolnościowe, no i w fajnym towarzystwie pobiegać ile się da po górach.

Wakacyjny obóz biegowy RW Camp 2018
Wakacyjny obóz biegowy RW Camp 2018

Wieczorem podczas oficjalnego powitania z uczestnikami obozu w hotelu Bornit pojawił się gość bardzo specjalny: reprezentant Polski w maratonie Henryk Szost. Rekordzista kraju na królewskim dystansie, z którym  w Szklarskiej Porębie trenował maratończyk Błażej Brzeziński, kończy właśnie cykl przygotowań do startu na ME w Berlinie. Dla obozowiczów była to wyjątkowa szansa na zadanie paru pytań i pamiątkowe zdjęcie.

"Jaka taktyka na Berlin?" – pytali reprezentanta Polski uczestnicy obozu.

"W taki upał nikt nie będzie bił życiówek, ale będę walczył o miejsce na podium, bo czuję się dobrze przygotowany" – odpowiadał Henryk.

Wakacyjny obóz biegowy RW Camp 2018
Wakacyjny obóz biegowy RW Camp 2018

Podczas otwierającej oficjalnie obóz odprawy produkty prezentowali partnerzy akcji: Dynafit - najnowsze stroje i buty biegowe, Enervit - swoje żele i odżywki, a Philips - jeden ze swoich najnowszych blenderów próżniowych, dzięki któremu będzie można przygotować pyszne soki, które dadzą energię na trasie. A ta przyda się, oj przyda, przy bieganiu po górskich szlakach, które czeka obozowiczów w najbliższych dniach.

Trzymajcie za nich wszystkich mocno kciuki!

Wakacyjny obóz biegowy RW Camp 2018
Wakacyjny obóz biegowy RW Camp 2018

Trwający właśnie RW Camp 2018 to już ósma edycja obozów biegowych organizowanych przez magazyn "Runner's World", na które zapraszamy wszystkich biegaczy, bez względu na staż treningowy i startowy, wiek i płeć. Organizujemy je za każdym razem w Szklarskiej Porębie - wyjątkowym miejscu, w którym nad swoją formą pracują także czołowi polscy zawodowcy.

Podczas prowadzonych przez profesjonalnych trenerów i dietetyków oraz redaktorów RW zajęć przekonujemy biegowych żółtodziobów, że nawet w amatorskim bieganiu warto sięgać po porady zawodowców i czerpać z ich ogromnego doświadczenia i wiedzy, a weteranom biegania pokazujemy, że z pomocą trenerów wciąż jeszcze mogą zrobić wielkie postępy i ustanowić nowe, fantastyczne życiówki. Dodajmy: świetnie się przy tym bawiąc w cudownych okolicznościach przyrody i świetnym towarzystwie.

RW

REKLAMA
}