[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Warszawo, biegnij!

Biało-czerwoną falą uczestnicy zawodów Biegnij Warszawo zalali w niedzielę ulice stolicy. Na mecie największej imprezy biegowej w Polsce zameldowało się w tym roku 8,5  tysięca biegaczy i 3 tysiące piechurów. Zobacz relację i zdjęcia z biegu.

Po raz kolejny rzeka biegaczy zalała ulice Warszawy. Tradycją stał się bieg w identycznych koszulkach (fot. Piotr Dymus)

W tym roku dominowały kolory biały i czerwony. Biegacze ubrani w białe koszulki mieli do pokonania 10 km, a startujący za nimi w koszulkach czerwonych piechurzy maszerowali z okazji Światowego Dnia Marszu na odcinku o połowę krótszym. Biało-czerwona rzeka rozciągnęła się na dystansie kilku kilometrów w ścisłym centrum Warszawy, robiąc - jak co roku - imponujące wrażenie.

Organizacja zawodów stała na bardzo wysokim poziomie. Trasa przez większość dystansu prowadziła szerokimi ulicami centrum miasta, a w jej połowie ustawiono punkt odświeżania. Na trasie najwięcej dopingujących pojawiło się na ulicy Marszałkowskiej i w Alejach Jerozolimskich. W ruch poszły garnki, bębny, gwizdki, a pod palmą na rondzie de Gaulle'a do biegu zagrzewała rytmiczna z muzyka, która serwował DJ.

Na trasie pojawiły się gwiazdy sportu i telewizji, m.in. Robert Korzeniowski, Jacek Wszoła, Katarzyna Bujakiewicz i Maciej Kurzajewski. Nie mogło, oczywiście, zabraknąć pierwszej damy lekkiej atletyki Ireny Szewińskiej - gościa specjalnego imprezy, która dała biegaczom sygnał do startu i przyznała, że wciąż biega dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

 "To moja pierwsza edycja imprezy, w której biorę udział i już żałuję, że nie zaczęłam biegać wcześniej. Organizacja i klimat tak mi się spodobały, że z pewnością wystartuje za rok" - relacjonuje debiutująca w zawodach Anna Turecka, która z dumą prezentowała swój pamiątkowy medal z imprezy.

Najszybciej linię mety przekroczył Etiopczyk z polskim paszportem Yared Shegumo, który ukończył dystans z czasem 29:37, za nim uplasowali się Mariusz Giżyński (29:43) i Emil Dobrowolski (31:12). Wśród kobiet najlepsza była zeszłoroczna zwyciężczyni Iwona Lewandowska z czasem 34:36.  Kolejnymi zawodniczkami były Anna Giżyńska (36:26) i Matylda Szlęzak (36:45).

Organizatorzy przyznają, że zainteresowanie tegoroczną edycją biegu znacznie przerosło ich oczekiwania i przewidują, że biegaczy będzie przybywać lawinowo w kolejnych latach. Już teraz Biegnij Warszawo jest największą imprezą na biegowej mapie kraju.

RW

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij