[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Warta Challenge Marathon&Half [BIEDRUSKO, 9.12.2017]

Spróbuj swoich sił w cyklu biegów i rozkoszuj się urokami startu na „zielonej bieżni”. Warta Challenge Marathon&Half to turniej pięciu biegów, które już od trzech lat odbywają się na przestrzeni od listopada do marca. Poznaj trasę półmaratonu i zobacz, na co zwrócić uwagę podczas biegu.

Warta Challenge Marathon&Half fot. Tomasz Szwajkowski

Centrum zawodów zlokalizowane jest w pobliżu pięknego pałacu Biedrusko (A), który ugości Cię iście po królewsku. Po biegu weźmiesz kąpiel w pokojach hotelowych, a regeneracyjny posiłek (także wegański i z dokładką na życzenie) zjesz w stylowej piwnicy z kominkiem.

W wolnej chwili możesz zabrać swoją drugą połówkę na spacer po zabytkowym parku z altaną westchnień zakochanych. Przy każdej edycji (cykl składa się z 5 biegów) organizatorzy zapraszają na specjalne, tematyczne prelekcje prowadzone przez znanych biegaczy.

1-5 km

Pierwsze kilometry to na przemian asfalt i leśne drogi pokrywające się ze szlakiem rowerowym i okoliczną ścieżką biegową – to dobra okazja do złapania rytmu. Koniec tego odcinka wyznaczy pomnikowy dąb i kaskady potoku płynącego z Łysego Młyna. Uwaga na liście, które miejscami przykrywają niewidoczne kałuże!

10 km

Widok ze skarpy na majestatyczną Wartę i przystań- -marinę w Czerwonaku. To tutaj odbywają się cyklicznie różne zawody sportowe i spływy kajakowe. 800 metrów dalej punkt żywieniowy przy placu zabaw i byłej leśniczówce.

17-20 km

Spójrz w prawo: po drugiej stronie rzeki pocysterskie opactwo w Owińskach (B). Klasztor w swojej bogatej historii służył nie tylko zakonnicom. Pełnił też funkcję szpitala psychiatrycznego, siedziby szkoły SS im. Adolfa Hitlera, a od 1952 r. znajduje się w nim ośrodek dla dzieci niewidomych. Końcówka „połówki” koło mostu w Biedrusku i alejki parkowej przed pałacem. Maratończycy, po posileniu się na punkcie żywieniowym, zbiegają z powrotem na drugą pętlę.

Za kulisami

Trasa za każdym razem ta sama, ale zdecydowanie nie taka sama. Poprowadzona leśnymi duktami pozwala z bliska obserwować zmieniający się krajobraz. Jesienne biegi to feeria kolorowych wierzb, dębów i klonów, edycje zimowe stoją z kolei pod znakiem ośnieżonych sosen i białych pni brzóz. Każdy z gatunków będzie w tym roku jednocześnie kształtem medalu, do zebrania jest więc całkiem pokaźna kolekcja botaniczna.

Warta Challenge Maraton&Half

  • Gdzie: Biedrusko/Polska
  • Pierwsza kobieta: Nowacka Marlena (2016) - 1:38:12
  • Pierwszy mężczyzna: Marszałek Sławomir (2016) - 1:24:20

Trasa:

Kliknij, aby powiększyć.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij