Warta Challenge Marathon&Half [BIEDRUSKO, 9.12.2017]

Spróbuj swoich sił w cyklu biegów i rozkoszuj się urokami startu na „zielonej bieżni”. Warta Challenge Marathon&Half to turniej pięciu biegów, które już od trzech lat odbywają się na przestrzeni od listopada do marca. Poznaj trasę półmaratonu i zobacz, na co zwrócić uwagę podczas biegu.

Warta Challenge Marathon&Half Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Centrum zawodów zlokalizowane jest w pobliżu pięknego pałacu Biedrusko (A), który ugości Cię iście po królewsku. Po biegu weźmiesz kąpiel w pokojach hotelowych, a regeneracyjny posiłek (także wegański i z dokładką na życzenie) zjesz w stylowej piwnicy z kominkiem.

W wolnej chwili możesz zabrać swoją drugą połówkę na spacer po zabytkowym parku z altaną westchnień zakochanych. Przy każdej edycji (cykl składa się z 5 biegów) organizatorzy zapraszają na specjalne, tematyczne prelekcje prowadzone przez znanych biegaczy.

1-5 km

Pierwsze kilometry to na przemian asfalt i leśne drogi pokrywające się ze szlakiem rowerowym i okoliczną ścieżką biegową – to dobra okazja do złapania rytmu. Koniec tego odcinka wyznaczy pomnikowy dąb i kaskady potoku płynącego z Łysego Młyna. Uwaga na liście, które miejscami przykrywają niewidoczne kałuże!

10 km

Widok ze skarpy na majestatyczną Wartę i przystań- -marinę w Czerwonaku. To tutaj odbywają się cyklicznie różne zawody sportowe i spływy kajakowe. 800 metrów dalej punkt żywieniowy przy placu zabaw i byłej leśniczówce.

17-20 km

Spójrz w prawo: po drugiej stronie rzeki pocysterskie opactwo w Owińskach (B). Klasztor w swojej bogatej historii służył nie tylko zakonnicom. Pełnił też funkcję szpitala psychiatrycznego, siedziby szkoły SS im. Adolfa Hitlera, a od 1952 r. znajduje się w nim ośrodek dla dzieci niewidomych. Końcówka „połówki” koło mostu w Biedrusku i alejki parkowej przed pałacem. Maratończycy, po posileniu się na punkcie żywieniowym, zbiegają z powrotem na drugą pętlę.

Za kulisami

Trasa za każdym razem ta sama, ale zdecydowanie nie taka sama. Poprowadzona leśnymi duktami pozwala z bliska obserwować zmieniający się krajobraz. Jesienne biegi to feeria kolorowych wierzb, dębów i klonów, edycje zimowe stoją z kolei pod znakiem ośnieżonych sosen i białych pni brzóz. Każdy z gatunków będzie w tym roku jednocześnie kształtem medalu, do zebrania jest więc całkiem pokaźna kolekcja botaniczna.

Warta Challenge Maraton&Half

  • Gdzie: Biedrusko/Polska
  • Pierwsza kobieta: Nowacka Marlena (2016) - 1:38:12
  • Pierwszy mężczyzna: Marszałek Sławomir (2016) - 1:24:20

Trasa:

Kliknij, aby powiększyć.

Zobacz również:
REKLAMA
}