[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

XXIII Energa Maraton Solidarności: Biegowe 3 w 1

Uczcij pamięć stoczniowców i pokonaj maratoński dystans na historycznej trójmiejskiej trasie. Zanim 15 sierpnia staniesz na linii startu XXIII Energa Maratonu Solidarności, prześledź trasę kilometr po kilometrze z ekipą Runner's World.

XXIII Energa Maraton Solidarności: Biegowe 3 w 1 fot. shutterstock.com

Start

Miejsce bez zmian, ale wstać trzeba będzie o godzinę wcześniej. Start honorowy wyznaczono już o 9 przy pomniku Pamięci Ofiar Grudnia 70’ w Gdyni (A). Pozostali zawodnicy ruszą na trasę pół godziny później spod urzędu miasta przy al. Piłsudskiego. Wcześniej tradycyjny hołd dla poległych strajkujących. Właśnie w nawiązaniu do dziesiątek kurierów, którzy przenosili meldunki między stoczniami, bieg prowadzi przez całe Trójmiasto.

REKLAMA

1-5 km

Na rozgrzewkę pętla po przybrzeżnym centrum Gdyni. Po prawej okręty- -muzea: „Dar Pomorza” (B) i „Błyskawica”, dalej sklepy i kamienice na ul. Świętojańskiej.

5-30 km

Teraz możesz całkowicie oddać się bieganiu. Kolejne 25 kilometrów prowadzi główną arterią w kierunku Gdańska przez Sopot. Aby nie paraliżować komunikacji, do dyspozycji zawodników będą wydzielone pojedyncze pasy jezdni. Na 15. kilometrze zielony park Oliwski i przystanek na punkcie odżywczym – to szansa na przybicie piątki zawodnikom Wybrzeża Gdańsk, którzy będą pełnić rolę... wolontariuszy.

35-42 km

Po lewej stronie ostatni podmuch nowoczesności na trasie. Stadion Energa Gdańsk poznasz po charakterystycznej złotej kopule. Przy historycznej sali BHP nawrót i już przez bramę II Stoczni Gdańsk wbiegasz na Długi Targ. Jeśli masz szansę na wynik w granicach 2:30 h, przyspiesz: może załapiesz się na widok słynnej Panienki z Okienka, wyglądającej z jednej z kamienic punktualnie w południe...

Meta

Prawdziwa „wisienka na torcie”, czyli finisz na przepięknej starówce Gdańska. Doping usłyszysz już z daleka, kibicować będzie Ci przecież sam Neptun! (C). Nowość: dla tych, którzy będą chcieli wygrawerować osiągnięty czas, zostało dodane specjalne miejsce na rewersie medalu.

Za kulisami

Zaplanuj dłuższy pobyt w Trójmieście. W ramach znanego na całym świecie Jarmarku Świętojańskiego Gdańsk oferuje mnóstwo ciekawych imprez. W pakiecie czeka na Ciebie z kolei wejściówka do Europejskiego Centrum Solidarności. Obowiązkowo odwiedź także Muzeum II Wojny Światowej.

XXIII ENERGA MARATON SOLIDARNOŚCI

Miejsce: Trójmiasto / Polska

Wyniki z 2016 roku

Pierwsza kobieta: Matebo Ruth 02:54:34

Pierwszy mężczyzna: Biwot Wycliffe 02:18:41

Ukończyło: 630

  • < 3:00 – 3%
  • 3:00-3:30 – 10,5%
  • 3:30-4:00 – 27,9%
  • 4:00-5:00 – 49,7%
  • > 5:00 – 8,9%

RW 08/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij