Zapisz się na PZU Festiwal Biegowy i wygrywaj nagrody!

Już ponad 7000 osób zapisanych! To o ponad 2500 osób więcej niż na tym samym etapie rejestracji do ubiegłorocznej edycji imprezy! Co więcej, ponad 2000 biegaczy zapisało się na co najmniej dwa starty. Niezdecydowanych zachęcamy do przesłania zgłoszenia i opłacenia startu - czekają atrakcyjne nagrody!

Festiwal Biegowy
fot. Festiwal Biegowy

Do 31 lipca w ramach konkursu "Opłaca się opłacać" wśród wszystkich uczestników PZU Festiwalu Biegowego, którzy już dopełnili formalności startowych lub zrobią to w czasie trwania konkursu, rozlosujemy vouchery na półroczną opiekę wirtualnego trenera, vouchery na weekendowe pobyty w hotelach i pensjonatach w Krynicy-Zdrój i okolicznych miejscowościach oraz koszulki techniczne znanej marki. Szczegóły konkursu znajdziecie na oficjalnej stronie PZU Festiwalu Biegowego.

Które konkurencje PZU Festiwalu Biegowego cieszą się największym zainteresowaniem biegaczy? "Ponad 2230 zgłoszeń otrzymaliśmy do Życiowej Dziesiątki, rozgrywanej na najszybszej trasie o długości 10 km w Polsce, wiodącej z krynickiego deptaka na rynek w Muszynie - informują organizatorzy imprezy. - W tegorocznej edycji spodziewamy złamania kolejnych barier czasowych przez biegaczy, a to dzięki wprowadzeniu stref startowych oraz położeniu na ostatnich fragmentach trasy nowego asfaltu (szczegóły tutaj)".

Rekordowym zainteresowaniem cieszy się Bieg 7 Dolin, rozgrywany w randze Mistrzostw Polski w Ultramaratonie (pierwsza edycja mistrzostw w historii biegów górskich w naszym kraju). Do biegu zgłosiło się już ponad 1100 zawodników. To ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku!

Wszystko wskazuje na to, że w sobotni poranek 6 września w Beskid Sądecki ruszy blisko 2000 biegaczy – do towarzyszących B7D ultramaratonu (66 km) oraz biegu górskiego (36 km) zgłosiło się bowiem już ponad 700 osób.

Z niemniej wymagającą trasą Koral Maratonu, prowadzącą wokół Krynicy, z podbiegami pod Jastrzębik i Romę, chce się zmierzyć już blisko 800 osób (dodatkowo do rywalizacji sztafetowej zgłosiło się już blisko 90 zespołów). Najtrudniejsza konkurencja PZU Festiwalu, czyli biegowa etapówka Iron Run, skusiła już blisko 90 osób.

Wszystkich uczestników Biegu 7 Dolin, Koral Maratonu oraz cyklu Iron Run organizatorzy zachęcają do wypełnienia i przesłania ankiety uczestnika, dzięki której spikerzy Festiwalu będą mogli jeszcze lepiej przedstawić biegaczy na starcie, mecie i podczas dekoracji zwycięzców w tych konkurencjach (szczegóły tutaj).

Szerokim zainteresowaniem biegaczy cieszą się także biegi krótkie, dedykowane początkującym amatorom dyscypliny, ale i będące znakomitą okazja do treningu na dłuższym dystansie. Minimaraton "Biegiem od Cukrzycy", Bieg Nocny, Bieg na Milę czy Bieg na 1 km -  to tylko część z festiwalowej oferty biegów na dystansie do 5 km (tworzą ją jeszcze biegi górskie czy biegi deptaka dla dzieci). Sportowy weekend w krynickim uzdrowisku uzupełniają mistrzostwa Polski w Górskim Nordic Walking i wyścig MTB na Górze Parkowej.

PZU Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 5-7 września w Krynicy-Zdrój. Z pełnym programem imprezy można zapoznać się na tej stronie, natomiast zapisu na wybrane konkurencje można dokonać poprzez formularz dostępny w portalu biegowym www.FestiwalBiegow.pl.

RW

REKLAMA
}