Zbliża się I Jeleniogórski Bieg Niepodległości

W Jeleniej Górze po raz pierwszy będzie można uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na sportowo. 11 listopada punktualnie o godz. 11 z Placu Ratuszowego wystartuje atestowany bieg na 10 km. Mamy dla Was 15 pakietów startowych na ten bieg!

I Jeleniogórski Bieg Niepodległości Materiały prasowe
I Jeleniogórski Bieg Niepodległości

Zawodnicy spod budynku jeleniogórskiego magistratu wyruszą przez ul. 1 Maja, Wojska Polskiego i Wolności w kierunku uzdrowiska Cieplice, by po 10 kilometrach biegu zameldować się na mecie zlokalizowanej w Parku Zdrojowym. Trasa Biegu Niepodległości posiada atest PZLA i liczy, co do centymetra, 10 km.  

Bazą Biegu będą Termy Cieplickie, do których każdy z uczestników otrzyma wejściówkę, tam też będzie mieścić się biuro biegu, depozyt i zaplecze sanitarne dla uczestników. Organizator zapewnił również uczestnikom i osobom towarzyszącym bezpłatną komunikację miejską z Term Cieplickich na Plac Ratuszowy, czyli miejsce startu.

Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę biegową Biegu Niepodległości a na mecie medal za ukończenie biegu, ciepły posiłek i pamiątkowy dyplom z uzyskanym wynikiem. Impreza odbywa się pod patronatem magazynu "Runners World", który będzie również dostępny dla wszystkich uczestników biegu.

Poza biegiem głównym, odbędą się zawody towarzyszące dla dzieci i młodzieży zlokalizowane w pobliżu mety w Parku Zdrojowym w Cieplicach.

Ciekawostką Biegu Niepodległości będzie losowanie nagród wśród wszystkich zgromadzonych, po dekoracjach zwycięzców, każdy kto będzie miał odrobinę szczęście może wygrać cenną nagrodę, w tym kamerę sportową, aparaty fotograficzne i inne akcesoria przydatne biegaczom.

Bieg Niepodległości to zdrowa, sportowa alternatywa dla uczczenia 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Formularz zapisów, regulamin i trasę biegu można znaleźć na stronie www.superbieg.pl.

Pakiety startowe do wygrania!

Już jutro popołudniu na facebookowym profilu Runner's World wystartuje konkurs, w którym do wygrania będzie aż 15 pakietów startowych do I Jeleniogórskego Biegu Niepodległości. Dołącz do naszych fanów na FB i nie przegap szansy na zdobycie nagrody!

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}