Zdobądź Koronę Polskich Półmaratonów 2014!

Biegacz w koronie? Dlaczego nie! Polskie Stowarzyszenie Biegów przyznaje odznaczenia za pokonanie 5 półmaratonów w ciągu roku kalendarzowego. W akcji bierze udział 11 zawodów z całej Polski. Zobacz, jakie trzeba spełnić wymagania, żeby zdobyć "KPP" w 2014 roku.

Korona Polskich Półmaratonów
Takie medale otrzymali Ci biegacze, którzy w ubiegłym roku zdobyli Koronę Polskich Półmaratonów (fot. RW)

Półmaratony to po biegach na 10 km najpopularniejsze zawody w Polsce. W związku z tym Polskie Stowarzyszenie Biegów we współpracy z Wojskowym Klubem Biegacza "Meta" w Lublińcu zachęca biegaczy do zdobycia Korony Polskich Półmaratonów, czyli zaliczenia 5 z 11 polskich "połówek" wytypowanych do tego projektu. Właśnie opublikowany został regulamin "KPP" na 2014 rok.

"Od kilku lat funkcjonuje w Polsce Korona Polskich Maratonów - tłumaczy Henryk Paskal, prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów. - Chcieliśmy zaproponować formułę odpowiadającą na coraz większe zainteresowanie krótszego dystansu. Dobór zawodów nie jest przypadkowy. Staraliśmy się je dobrać w taki sposób, żeby biegacz zaliczył różne rejony naszego kraju. Już poprzednia edycja, która wystartowała w czerwcu 2013 roku, pokazała, że dzięki temu przedsięwzięciu na starcie zawodów pojawia się od kilkudziesięciu do kilkuset zawodników, którzy właśnie podjęli nasze wyzwanie".

W drodze po Koronę Polskich Półmaratonów biegacze mają do wyboru 11 półmaratonów (zobacz pełną listę z terminami półmaratonów na końcu artykułu). Wyzwanie polega na ukończeniu 5 zawodów w ciągu jednego roku kalendarzowego, przy czym konieczne jest zaliczenie co najmniej:

- jednego półmaratonu z dwóch: Półmaratonu Warszawskiego lub Półmaratonu Poznań,

- jednego z czterech półmaratonów w Sobótce, Białymstoku, Grodzisku Wielkopolskim i Pile,

- jednego z pięciu półmaratonów w Żywcu, Wałbrzychu, Gnieźnie, Szamotułach i Kościanie.

Komu uda się spełnić te wymagania, powinien na koniec wypełnić wniosek, który można pobrać ze strony internetowej PSB, a następnie wysłać go pocztą elektroniczną na adres: [email protected] lub tradycyjną na adres: Wojskowy Klub Biegacza Meta, ul. Sobieskiego 35, 42-700 Lubliniec. Trzeba również uiścić opłatę w wysokości 25 zł na konto WKB "Meta".

Wniosek należy wysłać do 31 grudnia 2014 roku. Po sprawdzeniu i zatwierdzeniu otrzymanego wniosku, PSB nazwiska wyróżnionych biegaczy przedstawi na swojej stronie internetowej. Zdobywcy "KPP" otrzymają pamiątkowy medal w etui, który zostanie wysłany pocztą w terminie do 15 lutego.

Szczegółowe zasady otrzymania medalu za zdobycie Korony Maratonów Polskich znajdziecie w regulaminie dostępnym na stronie PSB.

Zawody zaliczane do Korony Polskich Półmaratonów 2014:

Półmaraton Ślężański - Sobótka (22 marca 2014)

Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego - Żywiec (30 marca 2014)

Półmaraton Warszawski - Warszawa (30 marca 2014)

Poznań Półmaraton - Poznań (6 kwietnia 2014)

Białystok Półmaraton - Białystok (11 maja 2014)

Półmaraton Słowaka - Grodzisk Wlkp. (8 czerwca 2014)

Półmaraton Wałbrzych - Wałbrzych (24 sierpnia 2014)

Półmaraton Philipsa - Piła (7 września 2014)

Półmaraton Lechitów - Gniezno (14 września 2014)

Półmaraton Samsunga - Szamotuły (19 października 2014)

Półmaraton Kościański - Kościan  (9 listopada 2014)

RW

REKLAMA
}