Konkurs sponsorują:

Nagrody:

Duetus

DUETUS - minimalizm dla dwojga, czyli kosmetyki unisex

Czy cera męska wymaga odmiennej pielęgnacji niż cera kobieca? Na to pytanie nie ma jedno-znacznej odpowiedzi. Chociaż możemy wyróżnić pewne typowe cechy skóry mężczyzn, to jednak cery Panów także mogą się od siebie różnić. Charakterystycznymi cechami skóry męskiej są jej grubość oraz zwiększona ilość produkcji sebum, spowodowana oddziaływaniem męskich hormonów na gruczoły łojowe. Dlatego też cera męska na dłużej zachowuje młodość i później pojawiają się na niej zmarszczki - jednak nieprawidłowo pielęgnowana może prowadzić do rozwoju cery naczynko-wej, powstania głębokich zmarszczek mimicznych w późniejszym wieku (znacznie głębszych niż u kobiet ze względu na większą ilość mięśni twarzy), czy nawet schorzeń dermatologicznych typo-wych dla Panów (np. Rhinophyma).

Charakterystycznym problemem cery męskiej jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych, która prowadzi do łojotoku, a czasem nawet trądziku. Dlatego również u Panów ważna jest prawidłowa pielęgnacja, dzięki której ograniczymy powstawanie niedoskonałości.

Jednak nie każdy mężczyzna ma cerę tłustą i trądzikową - zanim dobierzemy kosmetyki dla cery męskiej należy ją przeanalizować w taki sam sposób, jak cerę kobiecą. Odpowiedzieć sobie na py-tania, czy zdarza uczucie dyskomfortu, niedostatecznego nawilżenia, pękające naczynka lub alergie na kosmetyki.

Najnowsza marka DUETUS firmy SYLVECO przychodzi z rozwiązaniem - innowacyjną linią kosme-tyków unisex (dla niej i dla niego), czyli dla każdego, kto boryka się z problemami cery tłustej, mie-szanej, łojotokowej, trądzikowej, problematycznej.

DUETUS to unikatowe połączenie substancji aktywnych o działaniu przeciwtrądzikowym i regulują-cym pracę gruczołów łojowych, bez jednoczesnego wysuszania skóry, które mogłoby dodatkowo zaostrzyć niechciane zmiany. W skład kosmetyków DUETUS wchodzą m. in.: węgiel aktywny, olej z konopi, olej z czarnuszki, ekstrakt ziołowe, kwasy AHA, BHA, PHA.

DUETUS to również kosmetyki antysmogowe (anti-pollution) chroniące przed zanieczyszczeniami i negatywnym działaniem składników toksycznych (metale ciężkie, gazy) występujących w środowi-sku. Produkty takie charakteryzują się występowaniem w składzie kompleksów naprawczych, anty-oksydacyjnych, silnie regeneracyjnych i ochronnych.

Kosmetyki dla Dwojga o silnym działaniu oczyszczającym i ochronnym, w dodatku posiadające w 100% naturalny, roślinny skład - to właśnie DUETUS!