[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Deser dla biegaczy: trufle czekoladowe z migdałami [PRZEPIS SLOW FOOD]

Daleko za linią mety, gdzie opada kurz zawodów i stygną emocje, jest miejsce na nagrodę. Deser dla biegaczy wcale nie jest ani tematem tabu, ani przedmiotem zakazu – trzeba tylko uważać, co ląduje na talerzu. Wypróbuj nasz przepis na trufle czekoladowych z migdałami – satysfakcja gwarantowana.

Trufle czekoladowe z migdałami Masa z mielonych migdałów i daktyli może służyć także jako masło orzechowe (fot. Mitch Mandell).

Ciemne kakao jest pełne antyoksydantów, ale czekoladowe smakołyki ze sklepu są wypchane cukrem i olejami utwardzonymi – warto więc spędzić chwilę w kuchni i własnoręcznie przygotować zdrowy deser.

Składniki na 18 sztuk :

Masa migdałowa:

REKLAMA
 • 2 filiżanki migdałów
 • 10 daktyli bez pestek
 • ½ łyżeczki mielonego cynamonu

Polewa:

 • 2 łyżki oleju kokosowego
 • 3 łyżki syropu klonowego
 • 3 łyżki ciemnego kakao
 • 1 łyżeczka soli morskiej

Szukasz więcej słodkości? Wypróbuj nasz przepis na prosty deser czekoladowy.

Przygotowanie:

 1. Rozgrzej piekarnik do 180 °C. Wyłóż blachę papierem do pieczenia.
 2. Przygotuj masę: rozłóż migdały na blasze i praż pośrodku piekarnika przez 8 minut (przemieszaj je po 4 minutach). Odstaw do całkowitego ostygnięcia.
 3. W robocie kuchennym albo blenderze o dużej mocy zmiksuj orzechy, daktyle i cynamon.
 4. Rozdrobnij pulsacyjnie albo zblenduj na gładką masę (masa ma być gęsta). Przełóż do niedużej miski.
 5. Rękami uformuj z masy kulki wielkości jednego kęsa. (Jeśli masa jest ciepła albo zbyt rzadka, schłodź ją w lodówce, żeby ułatwić sobie pracę.) Układaj kulki na papierze.
 6. Przygotuj polewę: umieść olej kokosowy w małej miseczce, którą możesz wstawić do mikrofalówki, i podgrzewaj kilka razy po 10 sekund, mieszając w przerwach, aż roztopi się niemal całkowicie. (Możesz też rozpuścić olej w niedużym rondelku na małym ogniu.)
 7. Dodaj syrop klonowy, kakao i wymieszaj na gładką masę. Wrzuć jedną kulkę do czekoladowej polewy, wyciągnij widelcem i odłóż na papier lub do kokilki. Tak samo zrób z pozostałymi.
 8. Każdą truflę posyp szczyptą soli. Kiedy przestygnie, włóż blachę do lodówki na 10-15 minut albo do momentu podania.

RW 05/2017

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij