[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
 • Runner's World

 • Dieta

 • Jak przygotować zdrową, rozgrzewającą herbatę z cytryną i imbirem?

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Jak przygotować zdrową, rozgrzewającą herbatę z cytryną i imbirem?

Zapomnij o nudnej i pozbawionej wartości herbacie z cytryną. Nasza zdrowsza, bogatsza w witaminy wersja tego naparu nie tylko rozgrzeje po zimowym treningu, ale zadziała dodatkowo przeciwzapalnie, kiedy poczujesz, że dopada Cię przeziębienie.

Przepis na rozgrzewajacą herbatę z cytryna i imbirem Herbata z cytryną i imbirem (fot. Łukasz Remisiewicz)

Imbir jest składnikiem bogatym w składniki przeciwzapalne, które działają leczniczo przy przeziębieniu oraz na lekkie bóle stawów i mięśni. Jego charakterystyczny smak i duża ilość olejków eterycznych sprawią, że potreningowa herbata rozgrzeje Cię prawie tak, jak gorący prysznic.

Składniki:

 • herbata czarna
 • plasterek cytryny
 • plasterek pomarańczy
 • plasterek limonki
 • 2 cm korzenia imbiru
 • 1 laska cynamonu
 • 3-4 goździki
 • 1 łyżka miodu

Sposób przygotowania

Zalej wrzątkiem herbatę, imbir pokrojony w cienkie paski, cynamon i goździki. Po kilku minutach wyjmij torebkę do zaparzania z herbatą i poczekaj, aż temperatura płynu spadnie do około 45 stopni. Wtedy dopiero dodaj owoce i miód. Zamieszaj, rozgniatając przy tym lekko cytrusy.

REKLAMA

A po herbacie... 4 przepisy na rozgrzewające zupy dla biegacza

Autor przepisu - Łukasz Remisiewicz

Jeszcze niedawno bieganie było sposobem na pozbycie się kilku kilogramów, teraz jest to jego sposób na życie. Łukasz wystartował w Wyzwaniu RW. RunEat.pl to blog dla osób, które łączą pasje takie jak sport, bieganie, podróżowanie i gotowanie.

RW 12/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij