[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.0

Nie tylko kawa: żele i kapsułki z kofeiną dla biegaczy

Kofeina tuż przed startem oraz zażyta w trakcie biegu da Ci zastrzyk energii – pod warunkiem, że na kilka dni przez biegiem odpuścisz kawę, bo organizm przyzwyczaja się do jej działania. Zobacz, jakie produkty dla sportowców zawierają taką dawkę kofeiny, by na trasie odczuć solidnego kopa.

Produkty z kofeiną dla sportowców Kofeina to dobrze znana wszystkim substancja pobudzająca, którą najczęściej pozyskujemy z kawy. Bieg z filiżanką może być problematyczny, więc warto zapoznać się z ofertą żeli i kapsułek dla sportowców (fot. shutterstock.com)

Kofeina daje więcej mocy i wytrzymałości biegaczom – potwierdziło to wiele badań i ciągle pojawiają się nowe doniesienia o jej skuteczności. Naukowcy z Cantenbury Christ Church University przebadali 18 biegaczy na 1500 m. Podczas jednej z prób wszyscy wypili po 2 filiżanki mocnej kawy, zawierającej około 200 miligramów kofeiny każda. W kolejnym biegu wypili oni kawę bezkofeinową. 14 z nich pobiegło szybciej na kofeinowym dopalaczu, uzyskując średnio o 4 sekundy lepszy czas (4:46-4:50). Badacze stwierdzili również, że w mięśniach pijących kawę kofeinową było mniej kwasu mlekowego odpowiadającego za zakwasy i uczucie zmęczonych nóg.

O wpływie kofeiny na osiągane przez Ciebie wyniki przeczytasz więcej w artykule Kofeina w treningu biegacza: Wpływ kawy na formę.

Żele i kapsułki z kofeiną - wybór Runner's World:

REKLAMA

REKLAMA

Produkty z kofeiną dla sportowców Żel z kofeiną SIS GO Energy Plus Caffeine (fot. producent)

SIS GO Energy Plus Caffeine

W każdej porcji zawiera 22 g węglowodanów i 75 mg kofeiny. Taka dawka węgli dostarcza energii na 20-30 minut biegu. Mniejsze saszetki ułatwiają precyzyjne dawkowanie żelu na trasie.

Cena: 8-10 zł za tubkę

REKLAMA

REKLAMA

Produkty z kofeiną dla sportowców Energetyczny baton z kofeiną Maxim Energy Bar (fot. producent).

Maxim Energy Bar

To niskotłuszczowy baton energetyczny wypełniony węglowodanami. Dodatkowo zawiera witaminy C i E oraz witaminy z grupy B (B2, B6, B12), poprawiające metabolizm podczas wysiłku.

Cena: ok. 7 zł za sztukę

Produkty do nabycia w specjalistycznych sklepach internetowych.

RW 10/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij