Przepis dla biegacza: Koktajl z owoców sezonowych

Sportowe batony są świetne, jeśli akurat nie masz możliwości przygotowania żadnej przekąski samodzielnie. Ale jeśli znajdziesz czas, to nie ma nic lepszego niż orzeźwiający koktajl. Oto przekąska, która podładuje Twoje akumulatory i ułatwi regenerację po treningu.

Przepis dla biegacza: Koktajl z owoców sezonowych Michael Lavine/ Joseph De Leo
fot. Michael Lavine/ Joseph De Leo

Latem najlepiej wrzucić do miksera napakowane witaminami świeże owoce, zimą - równie dobre będą mrożone. Wykorzystaj niskotłuszczowe źródło białka: naturalny jogurt, mleko sojowe lub migdały, ponieważ takie produkty dają uczucie sytości i ułatwiają odbudowę uszkodzonych podczas treningu tkanek mięśniowych.

REKLAMA

Tego potrzebujesz:

  • 1/2 kubka owoców sezonowych (owoce leśne, maliny, truskawki itp.)
  • 3/4 kubka naturalnego, odtłuszczonego jogurtu
  • kubek mleka sojowego
  • 6 migdałów
  • łyżka miodu (opcjonalnie)

Przygotowanie:

Obierz owoce, jeśli jest to konieczne, i pokrój je na drobne kawałki. Włóż wszystkie składniki do blendera i zmiksuj je na gładką masę. Przelej koktajl do schłodzonych szklanek. Jeśli jest gorąco, możesz dodać do niego przed zmiksowaniem kilka kostek lodu lub zamrożone owoce.

Energia: 170 kcal, białka: 12 g, węglowodany: 19 g, tłuszcze 6 g

Więcej przepisów na koktajle:

» Przepisy na koktajle: Szybkie napoje pełne mocy

» Przepis dla biegacza: Koktajl z bananów, wiśni i jogurtu

» Przepisy dla biegacza: 6 pomysłów na zdrowe koktajle

RW 04/2008

Zobacz również:
Biegi na 5 i 10 km to najliczniejsza kategoria zawodów organizowanych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nic dziwnego: z jednej strony to dystanse najbardziej osiągalne dla początkujących biegaczy, z drugiej - bardziej doświadczeni biegacze mogą łatwo przetestować swoją formę i powalczyć o nowe życiówki. Jerzy Skarżyński, znany biegacz, ceniony trener i niezmordowany popularyzator biegania, przygotował dla Czytelników RW plany, dzięki którym już po 5 tygodniach treningu debiutanci bez problemu dobiegną do mety, a weterani pokonają "piątkę" i "dychę" naprawdę szybko.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA