[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Przepis dla biegacza: Soczewica z warzywami

W chłodny dzień przygotuj rozgrzewający, warzywny gulasz z soczewicy z indyjskimi przyprawami. Soczewica jest bogata w błonnik, żelazo, kwas foliowy i przede wszystkim białko regenerujące mięśnie po treningu. Oto przepis na szybkie i pożywne danie pełne zdrowia.

Soczewica z warzywami Pyszny pomysł na danie z soczewicy / fot. Andrew Purcell

Zabrakło soczewicy? Do tego przepisu możesz wykorzystać także inne warzywa strączkowe, które masz pod ręką.

Składniki:

REKLAMA
 • 1 kubek namoczonej (ale nie z puszki), brązowej lub czerwonej soczewicy
 • 3 łyżki oleju roślinnego
 • 1 łyżka masła
 • 1 kubek posiekanej cebuli
 • 2 łyżki drobno pokrojonego imbiru
 • 1 łyżeczka drobno pokrojonego czosnku
 • 2 kubki posiekanego kalafiora
 • 1 kubek pokrojonego w kostkę bakłażana
 • 1 kubek pokrojonej w kostkę cukinii
 • 2 łyżeczki przyprawy garam masala czarny pieprz (do smaku)
 • świeża kolendra szczypta papryczki chili (w wersji na ostro)

Przygotowanie:

Rozgrzej w garnku łyżkę oleju roślinnego i łyżkę masła na średnim ogniu. Dodaj cebulę, imbir i czosnek – duś, mieszając, przez 5 minut. Przełóż zawartość garnka do innego pojemnika. Zwiększ nieco temperaturę, dolej 2 łyżki oleju i dorzuć kalafiora, cukinię i bakłażana – mieszaj i duś ok. 5 minut. Dodaj garam masala, pieprz i papryczkę. Mieszaj przez minutę. Przerzuć wszystkie składniki z powrotem do garnka.

Dodaj soczewicę i tyle wody, aby jej poziom kończył się 3 cm nad składnikami gulaszu. Zagotuj, po czym zmniejsz płomień. Duś pod przykryciem, mieszając od czasu do czasu, aż soczewica zmięknie (25-35 minut). Posyp świeżą kolendrą. Porcja dla 6 osób.

W jednej porcji: 279 kcal; węglowodany: 40 g; białko: 15 g; tłuszcz: 7 g

RW 01-02/2014 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij