[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Przepis dla biegacza: Zdrowe ciasto na naleśniki

Naleśniki są potężnym węglowodanowym ładunkiem. Sprawdzają się idealnie zarówno przed wysiłkiem, kiedy potrzebujesz nieco podładować na zapas baterie, jak i po treningu, gdy przychodzi czas na wyrównanie strat. Gotowe placki uzupełnij wedle uznania - np. świeżymi owocami.

Ciasto nalesniki fot. SerbBgd 2015/shutterstock.com

Możesz wymieszać je z jogurtem naturalnym lub kefirem, ale uważaj - nie daj się skusić cukierniczce! Poprzestań na naturalnych dodatkach i zapomnij o Nutelli i innych kremach czekoladowo-orzechowych. W ostateczności wybierz miód - to prawdziwa zdrowotna bomba.

Składniki na ciasto na naleśniki:

REKLAMA
  • 1 1/4 szklanki płatków owsianych
  • 2 szklanki odtłuszczonego mleka
  • 1 jajko
  • 1/2 szklanki mąki grubo mielonej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 2 łyżeczki cukru (możesz go zastąpić np. syropem daktylowym, melasą lub cukrem kokosowym)
  • 2 łyżeczki oliwy
  • 1/2 łyżeczki soli
  • 1/4 szklanki pestek słonecznika

Przygotowanie:

Wymieszaj w misce płatki i mleko. Odstaw na 10 minut. Potem dodaj resztę produktów i wymieszaj w blenderze i wstaw do lodówki na 30 minut. Na podgrzaną na średnim ogniu patelnię (z tłuszczem) wlewaj po 1/4 szklanki wymieszanej masy. Smaż przez 3 minuty i obróć na kolejne 1-2 minuty. W sumie powinno wyjść 12 naleśników.

Kalorie: 90, tłuszcz: 2 g, białko: 1/2 g, węglowodany: 14g, oraz błonnik: 1 g w każdym naleśniku.

RW 03/2007

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij