[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Zdrowa dieta: 5 produktów, które musisz kupić

Zrób wiosenne porządki w swoim menu. Wprowadź małe zmiany do jadłospisu, które przyniosą wielkie rezultaty. Zobacz, jakich produktów nie powinno zabraknąć w Twojej codziennej diecie, żeby dostarczać sobie najlepszego paliwa.

Zdrowa dieta: 5 produktów, które musisz kupić fot. shuttterstock.com

Wiosna to czas, w którym na talerze wracają świeże warzywa. Ale bogata w składniki odżywcze zielenina to nie wszystko, co powinno często gościć w twoim menu. Oto, co następnym razem powinno wylądować w Twoim sklepowym koszyku:

Pełne ziarna. Jedzenie takich samych posiłków każdego ranka powoduje, że dostarczasz swojemu organizmowi ograniczoną ilość składników odżywczych. Wprowadź nowe produkty do porannego jadłospisu, np. do pełnoziarnistych płatków zbożowych dorzuć garść jagód, kawałków jabłka, gruszki, zalej je jogurtem greckim i dopraw łyżką miodu.

REKLAMA

Żurawina. Jeżeli zwykle pijesz czarną lub zieloną herbatę, spróbuj białej – zawiera więcej katechin, które mogą zmniejszyć ryzyko chorób serca. Przerzuć się z soku pomarańczowego na soki z granatu lub żurawiny. Mają więcej przeciwutleniaczy, które łagodzą mikrostany zapalne mięśni po intensywnym treningu.

Karczochy. Wiosną pojawia się wiele świeżych produktów, jak sałata (bogata w magnez, który pomaga uwolnić skumulowaną energię), szparagi i karczochy (źródło kwasu foliowego). Uzupełnią niedobory po wyczerpującym treningu.

Razowy makaron. Sięgnij po nowe, zdrowsze alternatywy poszczególnych produktów. Na przykład - pełnoziarniste makarony oraz siemię lniane. W dziale mrożonek znajdź mieszanki owocowe. Zaopatrz się w zdrowe, gotowe przekąski, np. chipsy z suszonych owoców lub orzechy.

Świeże zioła. Zioła przeważnie szybko tracą świeżość i więdną po paru dniach. Herb-Savor to urządzenie, które przedłuży żywot ziół aż do 3 tygodni. Wystarczy umieścić korzenie w podstawce z wodą, a łodygi zamknąć w przezroczystym pojemniku, który podtrzymuje zieleninę.

Bonus

Ogród na parapecie. Zasadź w doniczce krzaczek pomidora, papryki i ulubione zioła, po czym umieść je na balkonie lub kuchennym parapecie. Według dietetyków zjadamy więcej warzyw, jeżeli wyhodujemy je sami.

RW 04/2013

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij