[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Trening

Dyskusja do tematu: Mniej znaczy więcej

Nawet nie myślisz o starcie w maratonie, bo nie masz czasu na codzienne długie bieganie? Błąd. Wystarczą 3 treningi w tygodniu, by nie tylko ukończyć maraton, ale pobiec go w dobrym czasie. Ale te trzy treningi muszą być dobrze zaplanowane i zróżnicowane, tak jak w planie treningowym FIRST.

Przejdź do artykułu
    przez gregoryc,
    2011-12-29 13:31:27

Cześć
    Pod tabelką opisującą trening znajduje się opis tempa biegów, co znaczy "400 m: tempo 10 km - 55 do 60 sek/km" ? Jak to zinterpretować?
    Grzesiek

przez asper,
    2012-04-22 22:53:44

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie tego planu. Jakie powinny być przerwy pomiędzy odcinkami w treningu na szybkość?

przez artur-szw,
    2015-12-02 21:49:13

Mam pytanie dotyczące treningu w dzień szybkości....To znaczy czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak obliczyć sobie przerwy pomiędzy powtórzeniami odcinków szybkościowych. Czy tam potrzebujemy pełnego wypoczynku, czy pracy jeszcze przy zwiększonym tempie...jak do tego podejść by nie narobić sobie krzywdy...

przez ~Michał,
    2016-12-29 10:23:13

Doczytałem w tekście i myślę, że właściwa odpowiedź to : \"Biegacze w programie FIRST wykonują wiele różnych ćwiczeń na różnych prędkościach, przeplatając powtórzenia 400-metrowymi truchtami.\"

przez ~lafar19,
    2017-11-21 06:53:22

zgłosiłem te komentarze jako naruszenie... może w końcu ktoś odpowie jak to jest z tym planem treningowym dokładnie...

przez ~WojSko,
    2018-01-10 22:16:33

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Punktem odniesienia dla ww treningu jest czas uzyskany na 10 km. Dodajemy lub odejmujemy podane wartości uzyskując tempo biegu. Przerwy to 400 metrów wolno. Pozdrawiam WS.

przez ~Fly,
    2018-05-22 22:05:58

Pytanie o tempo docelowe na maraton. Dla planu treningowego wychodzimy z czasu min/km z biegu na 10km, to jasne, cały plan mam rozpisany. Jakie jest sugerowane tempo na maraton w oparciu o tempo min/km z biegu na 10 km ? dzięki za pomoc

przez ~Mateusz Dan,
    2018-06-19 13:09:58

Jak jest z wyliczeniem aktualnego czasu na dyche? to jasne że przed 16 tygodniowym planem robie test i na tej podstawie wyliczam wartości treningowe. Pytanie czy w którymś momencie weryfikuje swój czas na 10 km i pozostałe tygodnie obliczam już z innej wartości, czy predkości na całe 16 tygodni opierają się na wartości początkowej

przez ~Mateusz Dan,
    2018-06-19 13:10:50

Jak jest z wyliczeniem aktualnego czasu na dyche? to jasne że przed 16 tygodniowym planem robie test i na tej podstawie wyliczam wartości treningowe. Pytanie czy w którymś momencie weryfikuje swój czas na 10 km i pozostałe tygodnie obliczam już z innej wartości, czy predkości na całe 16 tygodni opierają się na wartości początkowej

przez ~Slavov,
    2018-12-29 22:08:01

A ponizej artykul krytykujacy tą metode https://runnersconnect.net/why-run-less-run-faster-doesnt-work/

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij