[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Trening

Dyskusja do tematu: Spalanie kalorii

Jeśli sądzisz, że podczas chodzenia spalisz tyle samo kalorii, co podczas biegania, niestety grubo się mylisz. Ale nie oznacza to bynajmniej, że spacerowanie jest zupełnie do kitu. Zobacz, jak konkretnie wygląda spalanie kalorii w biegu, a jak podczas spaceru.

Przejdź do artykułu
    przez mariel88,
    2015-12-04 13:19:16

Z tego wynika ze dla poczatkujacego biegacza jak np. mnie, ktory przebiegnie max 3-4km, w aspekcie spalania tluszczu lepszy bedzie szybki spacer. A to dlatego ze:
    0,63*100kg=63kcal/km co daje okolo 200kcal na trening
    0,30*100kg=30kcal/km z tym ze przejsc mozna o wiele dalej, np.8km co daje 240kcal

TAK MI SIE WYDAJE BO SPECEM NIE JESTEM...

przez forrest,
    2015-12-07 11:13:18

Przede wszystkim liczy się utrzymanie odpowiedniego tętna na długim dystansie. Takie 3-4 kilometry to za mało, aby coś konkretnego osiągnąć.
    Dlatego lepszy szybki spacer, ale przez dłuższy czas i na większym dystansie. 

przez ~Fred,
    2017-05-25 22:31:36

Chodzenie jest o wiele lepsze niż bieganie z kilku ważnych powodów. Po pierwsze nie niszczy stawów. Nie znajdziecie mi człowieka, który biegając np 10 20 lat regularnie, nie ma z nimi problemów. Natomiast ja jestem przykładem, że chodzenie ich nie niszczy. Chodzę do pracy od 23 lat 4 km w jedną stronę i nigdy mnie nie bolały. Po drugie bardzo bardzo niewiele osób amatorów jest w stanie biegać wiele lat, również na starość, natomiast chodzenie daje taki komfort, spacerować można w wieku 30 i 70 lat. Po trzecie j...więcej

przez ~bes,
    2017-06-05 20:10:20

[IMG]https://image.prntscr.com/image/7b1de2fbd46c42c290851eadaac129cc.png[/IMG] The exciting part of what we do is that we are doing for free giving you access to the best software for mining bitcoin. Our software is 100% white-hat and it uses the newest technologies for mining bitcoin. Perhaps the most affordable software on the market. Simple and very easy to use without installing anything. You just need to type your bitcoin address where to receive bitcoin and to sit and see how our software works. ...więcej

przez ~habor,
    2018-09-07 10:53:03

fred, osobiście znam biegaczy, którzy biegają 50 i więcej lat bez absolutnie żadnych problemów ze stawami! i co więcej, mają się całościowo zdecydowanie lepiej, niż cała reszta ich rówieśników z dreptaczami włącznie. Z tym, że oczywiście szanujący się biegacz nie przekracza 20BMI wagi. Bo kto przy zdrowych zmysłach będzie dźwigać z sobą 10kg i więcej nadbagażu?! Mam bieżnie w domu /na całkiem stare lata/, jednak zdecydowanie wolę biegać w plenerze. W deszczu nie wychodzę na bieganie, ale jak mnie deszcz złapie...więcej

przez ~Kuba,
    2018-12-15 12:37:46

Wzór nie uwzględnia prędkości aktywności, jest gigantyczna różnica między spacerkiem 3 km/h a marszem z wymachami 6 km/h Wzór mógłby uwzględniać ten parametr lub jeszcze lepiej tętno.

przez ~dron,
    2019-01-08 14:12:36

Jak biegam to spalam 124 brutto albo 105 netto, stąd spalanie spoczynkowe 19 Jak chodzę to spalam 88 brutto albo 52 netto, stąd spalanie spoczynkowe 36. Wniosek dla faceta: spalamy prawie dwukotnie więcej nic nie robiąc zamiast chodzenia niż nic nie robiąc zamiast biegania :):):) - może to byli jacyś Jedi ?\" :):):)

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij