[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Wasze dyskusje: Strefa kobiet

Borelioza
    przez jasmin,
    2016-09-29 06:37:33

Rok temu podczas podróży do Grecji złapałam kleszcza pod stanikiem na boku, przy wyjmowaniu go pinseta urwał się troszeczkę i tak jakby został. Na drugi dzień miałam tylko obrzęk ale mi przeszło. Teraz nie mam już śladu po tym ale nazywała się tyle o tym zapaleniu mózgu i się zapisałam na jutro żeby zrobić badania. Dokuczaja mi raz na jakiś czas bóle głowy, czasami nie do zniesienia. Pytanie czy któraś z Was miała lub podejrzewala ta chorobę? 

przez paragraf,
    2016-09-29 07:31:53

Tak naprawdę to ciężko jets ocenić tutaj na fourm czy masz boreliozę czy nie.Borelioza to choroba, ktora nie daje takich wyraźnych efektów.NIektóre osoby nie wiedzą co im dolega i chodzą po kolei po różnych lekarzach.
    Sugerowałabym zerknąć sobie na stronę:
    http://wyleczborelioze.pl/borelioza/diagnozowanie-boreliozy/

Jest tutaj opisane diagnozowanie boreliozy. Pierwsze co powinnaś zrobić to wybrać się do laboratorium i zrobić sobie badania na nią. 

przez forrest,
    2016-10-24 12:15:04

Ogólnie boreliozę trudno jest wykryć nawet specjalsitycznym badaniem. Trzeba iść do lekarza, nie ma innej opcji :)

przez franntt338,
    2016-10-31 09:42:08

Dokładnie, ale badania napewno w koncu wykryją.

przez forrest,
    2016-11-07 13:26:42

Tak, tylko podobno ten standardowy test, jaki proponują przychodnie - on kosztuje ok 50 zł, nie jest na tyle czuły aby wykryć boleriozę nieaktywną.

przez baloo15,
    2017-05-06 19:03:46

Za dzieciaka miałem dużo razy kleszcza, ale wtedy jakoś nikt się tym nie przejmował. W zeszłym roku miałem dwa i akurat miałem sposobność by tego kleszcza sprawdzić u koleżanki czy przenosi jakieś patogeny. I kleszcz był "zdrowy". A tak jeżeli podejrzewasz cokolwiek to marsz do lekarza. Choć jak nie było rumienia to podobno jest ok.

przez ~runforest,
    2018-04-23 16:13:37

teraz gorzej

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij