REKLAMA

Forum - Wasze dyskusje: Zaczynamy biegać

Biegam by zrzucić balast
    przez martu%c5%9b,
    2013-12-26 16:02:55

Cześć :)

Złapałam chyba biegowego bakcyla więc z czystym sumieniem mogę popytać o parę szczegółów ;)
    Zabierałam się do tego jak przysłowiowy 'pies do jeża', do biegania i do każdego innego sportu. Ale bieganie okazało się najlepsze 'psychicznie' (z czego jestem niesamowicie zadowolona).
    Zaczęłam biegać dokładnie 1 listopada i na razie głównym celem jest, nie oszukujmy się, zrzucenie balastu (mam 23 lata, obecnie ważę 78,5kg przy wzroście 166cm... spadło już 5kg) na wesele przyjaciółki ...więcej

przez kubi,
    2013-12-29 22:23:16

Martuś 

Celuj przed siebie ;)

Jeżeli swobodnie biegasz już piątkę w czasie ~30min
    To ja na twoim miejscu olalbym oglądanie kilometrów - one przyjdą same.
    Dodaj sobie każdego tygodnia 10 min więcej do przebiegnięcia, jeżeli nie dasz rady to 5 min.
    Jeżeli wytrzymasz dodatkowe 10 min, to już po 4 tygodniach będziesz spokojnie osiągać dyche, a nawet więcej :)
    Jeżeli któryś tydzień bedzie cieżki, to nie przechodź do następnego, tylko powtórz jeszcze raz poprz...więcej

przez pawe%c5%82-waliszek,
    2014-02-11 20:50:46

Ja sam tez wiem jakie wiem jakie początki mogą byc trudne. Jednak do wszystkiego trzeba podchodzic z umiarem. Też przeżywałem szok, ale nie wyobrażam sobie teraz zebym miał nie biegac. To po prostu wchodzi w krew :)

przez whiterunner,
    2014-02-24 13:43:14

Marta super że masz na tyle samozaparcia i mobilizujesz się do tego, żeby biegać systematycznie. Pamiętaj jednak że oprócz codziennego pokonywania kilometrów bardzo ważna jest dieta. Przy takim wysiłku trzeba dostarczać organizmowi odpowiedniej dawki energii. Jeżeli jednym z twoich celów jest pozbycie się zbędnych kilogramów to ważne są też DOBRE tłuszcze, które powodują spalanie komórek tłuszczowych. Już gdzieś wspominałem, ze bardzo fajnym quazisuplementem jest golden drop. Olej rzepakowy można dodawać do sała...więcej

przez mat,
    2014-03-16 09:11:07

Witaj!

Jeśli biegasz regularnie i masz motywacje to na pewno uda Ci się osiągnąć 10km. Nie jest to tak daleko jak się wydaje :)
    Mnie osobiście przy wydłużeniu dystansu najbardziej pomógł pas z bidonem. Tak mam że muszę uzupełnić płyny co 5 km  :)
    Pozdrawiam i życzę wytrwałości

przez martu%c5%9b,
    2014-04-19 22:14:38

No, przebiec się udało :) Czas może nie zachwycający (68:05), ale i tak popłakałam się ze szczęścia ;)
    Po drodze ogarnęłam dietę, której się trzymam, i aktualnie waga spadła do 74,5 (odwiedzam też siłownię, pod okiem doświadczonej osoby).

Noo... i "przy okazji" wciągnęło mnie na maksa to bieganie ;) W połowie maja kolejna 10-tka, teraz chciałabym chociaż minutkę urwać, no może ze dwie ;)
    Czytam i czytam o pobijaniu swoich rekordów, ale większość porad to "10km w 40 minut" i inne przezn...więcej

przez mat,
    2014-04-28 00:27:23

No to  GRATULACJE!

Bieganie wciąga - tak już jest :)

Moja porada - biegaj :D A tak bardziej serio - spróbuj w miarę możliwości pobiegać w terenie. I pod górę. Jak wrócisz na płaską nawierzchnie to nagle wszystko okażę się lekkie i proste. :)

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA