REKLAMA

Forum - Wasze dyskusje: Zaczynamy biegać

Drętwiejące nogi
    przez dangeravanger,
    2014-06-01 15:19:50

Witam wszystkich i proszę o pomoc.
    Mam 25 lat, parę lat trenowałem zapasy później brazylijskie jiu jitsu do tego siłownia i treningi kondycyjne na ergometrze wioślarskim. Do tej pory uważałem się za kogoś wysportowanego i zdrowego, niestety ostatnio mocno zwątpiłem w swoje możliwości. Przyjąłem biegu w pół maratonie i zacząłem  trenować. Z przerażeniem odkryłem, że jestem w stanie biec max 20 min, po czym drętwieją mi nogi (od kolana w dół) lub po prostu bolą i stają się ciężkie. Po piegu nogi bolą mni...więcej

przez big22,
    2014-06-06 12:56:36

Moim zdaniem, najlepiej będzie, jeśli wybierzesz się do lekarza. 

przez drkub,
    2014-06-17 12:20:02

najprawdopodobniej nigdy nie trenowałeś wystarczająco kończyn donych pod kątem wytrzymałościowym. Bieganie dłuższych dystansów wymaga specyficznego treningu- nie od razu kraków zbudowano.Twoje naczynia krwionośne w nogach nie nadążają podczas gdy reszta organizmu jeszcze by dała radę. Powinienneś zmniejszyć intensywność biegu - krótsze biegi przeplatane marszem - zacznij od 10-12- 15 min i kilka minut dość szybkiego chodu potem znow bieg ok 10 min. po kilku takich treningach zacznij wydłużać bieg wciąż przeplata...więcej

przez dangeravanger,
    2014-06-17 20:16:04

Dr.Kub" data-cid="15698" data-time="1403000402 napisał(-a):
    "najprawdopodobniej nigdy nie trenowałeś wystarczająco kończyn donych pod kątem wytrzymałościowym. Bieganie dłuższych dystansów wymaga specyficznego treningu- nie od razu kraków zbudowano.Twoje naczynia krwionośne w nogach nie nadążają podczas gdy reszta organizmu jeszcze by dała radę. Powinienneś zmniejszyć intensywność biegu - krótsze biegi przeplatane marszem - zacznij od 10-12- 15 min i kilka minut dość szybkiego chodu potem znow bieg ok...więcej

przez drkub,
    2014-06-18 09:02:08

"zbyt duża łydka podczas wysiłku uciska naczynia krwionośne" -to raczej mało fizjologiczne wytłumaczenie choć idea jest słuszna - duża dysproporcja pomiędzy grupami mięśniowymi powoduje "podkradanie" krwi - bardziej rozwinięte mięśnie podbierają krew mniej wyćwiczonym, ale rozwiązaniem jest to co robisz;-)

przez dangeravanger,
    2014-06-18 12:25:36

Dzięki, że zechciałeś wyjaśnić na czym polega mój problem. Znając przyczynę takich dolegliwości łatwiej jest się "zmusić" do pracy nad poprawą wytrzymałości.

przez yamsi,
    2015-04-18 23:51:36

Czesc wszystkim !
     Chcialabym odnowic temat, mam podobny problem jak kolega, tyle ze kiedys bardzo intensywnie trenowalam a beganie glownie ciagych biegow bylo bardo wazna jednostka treningowa. Potrafilam biegac przez 2 tyg obozu po 20 km dziennie po glownie po asfalcie i nic mnie nie bolalo, teraz przebiegam max 500 m ak zalosnie swinskim truchtem ze ludzie wyprzedzja mnie idac. potem musze przejsc do marszu i po jakis 5-10 min moge znow udawac bieganie.  Dodam ze dretwienie zaczyna sie w stopac...więcej

przez drkub,
    2015-04-24 16:10:26

Nadwaga może mieć znaczenie, mając wpływ na kondycję, pojemność płuc itd, jeżeli miałaś długą przerwę, to nie oczekuj, że od razu będziesz w formie jak kiedyś... Ale zastanawiam się czy jedną z przyczyn nie jest niewłaściwa sylwetka- jeżeli biegniesz np pochylona w biodrach lub robisz jakieś inne błędy to może mieć wpływ na Twój kręgosłup... Spróbuj przyjrzeć się swojej sylwetce podczas biegu (np w odbiciu w witrynie sklepu) lub poproś kogoś doświadczonego o pomoc.  Najlepiej sprawdzają się trenerzy biegowi...więcej

przez matizielupl,
    2015-05-12 13:23:45

Może również być niedobór składników odżywczych np: magnezu, potasu albo zbyt szybki przyrost :-) Pozdrawiam :-)

Zapraszam na mojego bloga: http://pokochaj-sie.pltam opisuję dokładnie jak przygotowywać się do biegów :-)  

przez yamsi,
    2015-06-16 17:21:49

bardzo dziekuje za tak ciekawe odpowiedzi :) Poszlam do dobrego ortopedy i zalecił mi zrobienie wkladek na goraco na zamowienie i wszystkie bóle i drętwienia mineły !!! Polecam wsyzstkim ! p.s. na bloga na pewno zaglądne :)

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA