[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Wasze dyskusje: Zaczynamy biegać

Porady dla nowicjusza
    przez pededro,
    2010-10-18 01:02:39

Witam,
    Chciałbym zacząć biegać, ale... tak naprawdę nie wiem, od czego zacząć. Od zakupów? Byłem w sklepach sportowych ale zupełnie nie wiem, co wybrać. Ostatni raz na WF-ie byłem chyba ze 20 lat temu, a wtedy obuwie sportowe to były trampki. Mogę biegać w trampkach? Czy muszę kupić jakieś specjalne buty za 300 złotych? Idzie jesień, a ja nie wiem – można biegać, gdy jest zimno, albo pada deszcz? A w zimie? Czy w zimie się biega? Czytałem coś o metodzie Gallowaya, ale czy to się sprawdza? Pytam, bo mam nadz...więcej

przez kachita,
    2010-10-22 15:48:27

Nie jestem ekspertem, ale - podobnie jak Ty - początkującym biegaczem. Identyczne pytania zadawałam sobie w zeszłym roku, aż w końcu postanowiłam po prostu założyć buty na nogi (a były to zwykłe trampki) i wyjść pobiegać. Lepsze buty kupiłam dopiero po jakimś czasie, jak już wiedziałam, że pobiegam trochę dłużej i bardziej regularnie.
    W reklamie pani mówi, że pogoda na trening jest zawsze Trzeba się tylko odpowiednio ubrać. Jak biegniesz, jest ci generalnie ciepło - trzeba uważać na to, żeby się nie przegr...więcej

przez maciej,
    2010-10-26 00:26:27

Także nie jestem ekspertem:-)
    Jeśli chodzi o buty, myślę, że mógłbyś porozmawiac z kikoma sprzedawcami (ustalic jak stawiasz stopę, jakie obuwie jest adekwatne do Twojej wagi etc.).Uzbiera się z tego wywiadu lista modeli, których mógłyś szukac ze spokojem w trakcie zimowych wyprzedaży. Nie zapłacisz 300PLN ale kwota 200PLN jest jak najbardziej realna. Zakładam, że jeśli miałeś WF 20 lat temu poraz ostatni, to jesteś już w wieku, kiedy warto dbac o stawy Trampki nie zagwarantują Ci długotrwałej przyjemności...więcej

przez pededro,
    2010-10-27 03:05:06

Dzięki za odpowiedzi!
    @ kachita
    Przepraszam, że zabrzmi to szowinistycznie, ale właśnie sobie uświadomiłem, że dodałaś mi motywacji na zasadzie: to kobieta sobie poradziła, a ty nie dasz rady?! Jutro wieczorkiem idę się „przebiec”
    @ Maciej
    Próbowałem rozmawiać ze sprzedawcami, ale obawiam się, że oni mieli jeszcze mniejsze pojęcie niż ja :-(
    Na razie postanowiłem kupić a sklepie „dziesięciobój” (żeby mi tylko nie usunęli posta za reklamę!) za mniej więcej stówkę i zobaczę, cz...więcej

przez kachita,
    2010-10-28 14:12:17

pededro, dobra motywacja nie jest zła Koniecznie zdaj relację, jak Ci poszło!

przez amroz,
    2010-10-30 11:24:10

'pededro' timestamp='1287356559' napisał(-a):
    Witam,
    Chciałbym zacząć biegać, ale... tak naprawdę nie wiem, od czego zacząć. Od zakupów? Byłem w sklepach sportowych ale zupełnie nie wiem, co wybrać. Ostatni raz na WF-ie byłem chyba ze 20 lat temu, a wtedy obuwie sportowe to były trampki. Mogę biegać w trampkach? Czy muszę kupić jakieś specjalne buty za 300 złotych? Idzie jesień, a ja nie wiem – można biegać, gdy jest zimno, albo pada deszcz? A w zimie? Czy w zimie się biega? Czytałem co...więcej

przez drago,
    2010-11-01 20:00:13

'pededro' timestamp='1287356559' post='199']
    napisał(-a):
    Biegania w trampkach nie polecam, bo mogą z tego wyniknąć tylko nieprzyjemności dla Twoich stóp i stawów. Lepiej kup sobie jakieś buty do bieganie, a z tych za 200 zł, można już znaleźć całkiem porządne modele (szczególnie te z przeceny).
    Acha – w tej chwili moja forma jest taka, że po przebiegnięciu 100 m ciężko mi złapać oddech. Napisałem „przebiegnięciu”, a miałem na myśli przetruchtanie :-(
    Może spróbuj rob...więcej

przez pededro,
    2010-11-03 01:28:15

Kurczę... Praca mnie przygięła i na razie z planów nici. Wiem, to brzmi jak wymówka, ale nią nie jest. Jeszcze z tydzień zajmie mi dogonienie najpilniejszych terminów. Ale obiecuję tu niemal publicznie (chociaż anonimowo :-), że nie odpuszczę sobie. Ten brak kondycji jest żenujący.
    @ Drago – dzięki za linka. Wygląda to rozsądnie, w sensie, że nie przeraża.

przez drago,
    2010-11-03 19:12:13

'pededro' timestamp='1288744095' post='556'] Kurczę... Praca mnie przygięła i na razie z planów nici. Wiem, to brzmi jak wymówka, ale nią nie jest. Jeszcze z tydzień zajmie mi dogonienie najpilniejszych terminów. Ale obiecuję tu niemal publicznie (chociaż anonimowo :-), że nie odpuszczę sobie. Ten brak kondycji jest napisał(-a):
    Zawsze można znaleźć te kilka minut na drobną przebieżkę, a przy Twojej kondycji nie potrzebujesz wiele czasu, aby zrobić pełnowartościowy trening
    [...więcej

przez anucha25,
    2010-11-05 11:52:50

Z bieganiem jest tak, że najtrudniej jest wyjść i pobiec. Na razie odpuściłam sobie bieganie po sklepie i kupowanie butów. Może na początek odpuścić sobie kupowanie tych wszystkich bajerów (oczywiście potrzebnych)i po prostu wyjść pobiegać.

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij