[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Wasze dyskusje: Zaczynamy biegać

Zacząłem i wystąpił problem z łydką
    przez poranekk,
    2013-02-04 22:50:53

Witajcie.
    Mój kolega zaczął ostatnio biegać. Widząc jak to na niego wpływa - zdrowie, humor, kondycja postanowiłem, że też zacznę swoją przygodę z bieganiem. Problem z moją łydką zaczął się dość dawno, bo już w czasach licealnych, niemniej ciekaw byłem, czy teraz też mnie to spotka. Niestety. Mierzę 176cm, przy wadze 84-86 kilo, mam nadwagę. Moje łydki są bardzo rozbudowane, można by rzec, że atletyczna. Podczas biegu łydki stają się bardzo twarde i dodatkowo czuję w niższej części, tam gdzie zaczyna się zw...więcej

przez karolina-biega,
    2013-02-05 11:26:20

Witam. Ja też miałam problem z łydką na początku. Może nie był on aż tak doskwierający, że zmuszał od razu do zatrzymania. Piszesz, że biegałeś tylko na wf. Może warto się zastanowić na początku nad marszobiegami? Dzięki nim przyzwyczaisz swoje ciało do wysiłku, a nie będzie to, aż tak ekstremalne dla "leniwego" organizmu. W naszych ciałach, tak jak w całym świecie przyrody, działa pierwsza zasada termodynamiki - ciało przebywające w spoczynku, chce w tym spoczynku zostać. Dlatego musisz pamiętać, że na początku...więcej

przez no-run-no-fun,
    2013-02-09 13:55:35

Dzień dobry!
    Na wstępie powiem, że jestem jeszcze "zielona" na tym forum więc mój problem i pytanie pewnie nie raz się pojawiły na waszej stronie więc z góry przepraszam :)
    To ja przejdę do rzeczy.
    Biegam już od dłuższego czasu. Nie są to jakieś długie dystanse ponieważ miałam już kontuzję kolana i kilka operacji. Jakieś dwa lata temu podczas biegu zimą, zaczęłam odczuwać dziwny ból w łydce a konkretnie...hmm..jak to opisać...jak jest kostka to ból występował od wewnętrznej strony, jakieś 5 centym...więcej

przez krzysiekbiega,
    2013-02-10 23:38:09

Odnośnie łydki występującego 5 centymetrów od kostki prawdpodonie wiem o co chodzi,ale w tym celu prosiłbym o fotke żeby rozwiać moją wątpliwość co do lokalizacji. Pozdrawiam Krzysztof Bartkiewicz

przez no-run-no-fun,
    2013-02-11 01:29:10

KRZYSIEKBIEGA" data-cid="2003" data-time="1360535889 napisał(-a):
    "Odnośnie łydki występującego 5 centymetrów od kostki prawdpodonie wiem o co chodzi,ale w tym celu prosiłbym o fotke żeby rozwiać moją wątpliwość co do lokalizacji. Pozdrawiam Krzysztof Bartkiewicz"

Dziękuję za odpowiedź panie Krzysztofie :)
    Mam nadzieję, że zdjęcie oznaczyłam właściwie. Dodam jeszcze, że od  dzisiaj odczuwam lekki ból w miejscu, które jest między palcami a piętą (tu najbardziej odczuwane są łasko...więcej

przez krzysiekbiega,
    2013-02-11 08:07:28

Tak myślałem , z angielskiego jest to przypadłość o nazwie "Shin splints". Jak wrzucisz przez google to znajdziesz sporą ilość informacji.
    Główny problem jest w rozciągnięciu łydki. Przypadłość ta się pojawia głównie zimą, po przerwie, czy też po zdjęciu opatrunku gipsowego.
    Jak to leczyć? Na żadne maści bym nie liczył, jeżeli nie porozciągasz w odpowiedni sposób łydki. Bardzo pomaga w tym masaż, ale bez rozciągania to i on na niewiele się zda. Ja dopóki nie znałem dolegliwości to przez kilka sezonów z...więcej

przez no-run-no-fun,
    2013-02-11 13:42:36

Dziękuję bardzo za bardzo pomocną odpowiedź.
    Chociaż trochę się zdziwiłam jak i zmartwiłam ponieważ dobrze rozciągam się przed bieganiem. Rozgrzewka u mnie trwa dobre 15 minut. A zmartwienie wywołała u mnie pana odpowiedź - zakaz biegania przez miesiąc. Chociaż jest mały plus: aby wyleczyć mój problem - mogę pływać :D
    Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc. Cieszę się, że to można leczyć. Już raz straciłam ukochany sport przez kontuzję i nie chciałam stracić biegania. I nie stracę :)
    Ps. Mam n...więcej

przez krzysiekbiega,
    2013-02-12 00:05:34

http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=2&action=13&code=72
    http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=280&id=4796
    http://www.bieganie.pl/?cat=25&id=939&show=1

W linku powyżej masz moją wizytówkę gdzie jest wejście na mój blog, być może i Ciebie zainteresują moje wpisy.
    W drugim linku masz bardzo fajny zestaw ćwiczeń, gdzie bardzo dobrze pokazano zestaw ćwiczeń pod shin splint (ćwiczenie numer 5(mięśnie łydek)

link trzeci dość obszernie opisuje ten problem. Pozdrawiam

przez no-run-no-fun,
    2013-02-12 02:04:03

Dziękuję za podesłane linki :)
    Teraz już wiem, że nie ma co lekceważyć bólu podczas biegania, i że nie ma co biegać "na siłę" bo może się wszystko pogorszyć.
    Co do Twojej wizytówki - jest imponująca. Naprawdę. Dawno nie widziałam żeby ktoś miał takie wyniki i tyle biegał. 
    Pozwoliłam sobie ją pokazać osobie, która też biega. Była pod wrażeniem. 
    Czytanie bloga zostawiam na jutro. Zaciekawił mnie wpis "biegowy nałóg i proza życia". I zgodzę się z Tobą w tym,że nawet czasami rodzice s...więcej

przez krzysiekbiega,
    2013-02-12 08:40:20

W blogu może Ciebie zainteresować w szczególności moja czarna lista urazów pod tytułem : "70 dolegliwości najczęściej spotykanych u sportowców" i shin splints też tam jest:), oraz Z kart historii, moje biegowe CV w czterech częściach
    Staram się nie pisać za często żeby nie zanudzać i mieć temat do pisania:)
    ja jestem typowym amatorem który błądzi różnymi ścieżkami. Pozdrawiam

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij