[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Wasze dyskusje: Zdrowie

Badanie przy pomocy Holtera Ciśnienia
 • avatar zgłoś
  przez jasmin,
  2015-10-13 14:25:51

  Byłam ostatnio na okresowych badanich lekarskich w ośrodku zdrowia i lekarz internista wykrył u mnie nadciśnienie tętnicze. Skierował do kardiologa, a ten zlecił założenie holtera ciśnienia, aby sprawdzić jak zachowuje się ciśnienie tętnicze krwi w ciągu dnia.
  No właśnie, czy to jest uciążliwe badanie? Można z tym wychodzić? Nie mówię, aby pójść do pracy, ale czy można normalnie z tym funkcjonować?

 • avatar zgłoś
  przez halifax,
  2015-10-15 13:59:13

  Normalne badanie. Jedni narzekają że nie mogą z tym spać, dla innych nie stanowi to większego problemu. Zastosuj się do zaleceń lekarza. W holterze chodzi o to abyś robiła to co na co dzień robisz, a więc bieganie, spanie, gotowanie, odpoczynek, praca. Aby pomiar był jak najbardziej obiektywny.
  A jeżeli chodzi o samo urządzenie, to zwykle jest ono takiej wielkości, jak to na zdjęciu: https://kredos.pl/holtery-cisnienia/holter-cisnienia-aspel-holcard-cr07-specyfikacja
  Opaskę na przedramie, urządzenie na szyję i gotowe.

 • avatar zgłoś
  przez forrest,
  2015-10-22 10:10:25

  Badanie jest uciążliwe, może przeszkadzać. To jednak tylko jeden dzień i idzie się przyzwyczaić. Nie ma z tym większego problemu :)

 • ODPOWIEDZ +
REKLAMA