REKLAMA

Forum - Wasze dyskusje: Zdrowie

Jak zaradzić na odciski?
    przez skrzyu,
    2014-09-20 09:39:01

Mam problem. Średnio po 10 kilometrach biegu przełajowego robią mi się odciski. Kilka lat temu stwierdzono, że mam płaskostopie. To bardzo ogranicza mnie w zakresie dystansu i wyboru trasy. Wczoraj przez odciski musiałem przerwać w połowie trasy bieg.
    Jak temu zaradzić? Jakieś wkładki? Specjalne buty?

przez drkub,
    2014-09-30 10:45:35

Podstawa to dobre buty i skarpetki, przy odciskach te drugie nawet ważniejsze.
    Pytanie jakie masz płaskostopie -typowe (stopa płasko koślawa)? -poprzeczne? Powinienneś mieć buty ze stabilizacją jeśli to 1 a jeśli drugie to wkładka- jeśli mieszane obie te rzeczy.
    Najlepiej byłoby wybrać się do podologa ew w braku takowego do ortopedy.
    Tymczasem wypróbuj różne skarpety sportowe -ważne żeby ci się nie -rzesuwały nie uciskały itp.

przez ~wkladkidobutow,
    2020-02-13 01:51:18

Doraźnie na odciski wystarczą odpowiednie maści oraz plastry, aczkolwiek buty nadal będą obcierać, w takim wypadku warto zakupić wkładki do butów. I teraz pozostaje decyzja, jakie wkładki do butów będą najlepsze. Jeżeli odciski pojawiają się na piętach można kupić podpiętki podwyższające, jeżeli na palcach paski żelowe. Wybór jest naprawdę duży dlatego każdy znajdzie odpowiednią wkładkę dla siebie. Dla sportowców z kolei polecane są specjalistyczne wkładki żelowe.

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA