[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Wasze dyskusje: Zdrowie

kontuzja achillesa
    przez funnyguy,
    2011-07-15 21:10:10

Witam.
    3 tyg. temu zlapałem kontuzję. Na 11 km. poczułem nagle silny ból nad kostką, nasilający się przy fazie wybicia. Na drugi dzień nie mogłem chodzic i kulałem na prawą nogę. Ból zładodniał po 3-4 dniach brania środków przeciw bólowych (głównie paracetamol, ibuprofen, itp, oraz smarowania w miejscu urazu maściami typu Diclac. Po ok. 7 dniach praktycznie znikła opuchlizna. Mogę normalnie chodzić, chociaż cały czas czuję uraz. Jak staję na palcach czuję jak się nasila ból (chociaż mniejszy niż na poczatku...więcej

przez docent72,
    2011-08-14 15:37:24

Witam .
    Mam podobny problem. Wyczuwam na prawej stopie , na ścięgnie achillesa nieco powyżej pięty narośl. Mam to od dłuższego czasu. Czasem bolało ale były też dłuższe okresy bez bólu. Mam nadwagę. Kilka miesięcy temu zacząłem biegać. Nistety po ok. dwóch miesiącach ból zaczął się nasilać. Poszedłem do chirurga który bez wysyłania na zdjęcie stwierdził że jest to zapalenie przyczepu ścięgna achillesa. Przepisał mi antybiotyki min. Apo-Napro oraz maść ( nie pamiętam jaką). Łykałem tabletki przez dwa tygodn...więcej

przez swist,
    2011-08-18 09:40:19

Oba przypadki tu opisane przez Was to moim zdaniem zapalenie ścięgna/przyczepu Achillesa (zresztą tak jak to stwierdził lekarz). Znam parę osób które miały podobny problem i w ich przypadku nie obyło się bez 3-miesięcznej przerwy w treningach (niestety). Jest to jedna z najbardziej dokuczliwych i długo leczących się kontuzji. Moja porada jest taka że bez dodatkowej fizjoterapii (laser, krioterapia) nie ma szans na szybkie wyleczenie.
    Ważna sprawa! Ja (oraz znajomy) miałem taka kontuzję od nowych i jak się okazało minimalnie za małych butów. Może tu jest problem.

przez kindza21,
    2012-02-04 16:16:42

ja mialam kontuzje achillesa wlasnie przez t oze mialam za duze buty ktore obcieraly mi piete i nadwyrezyly mi sciegno a do tego przesililam na treningach. nie trenowalam 2tyg, jadlam non stop galaretki i masowalam sciegno, okladalam lodem i chodzilam na basen. na basenie nie mozna za duzo tej stopy uzywac, ale na prawde pomaga taka regenerka. odpusc sobie treningi na jakis czas, bo ta kontuzja lubi wracac - ja mialam 2 razy

przez funnyguy,
    2012-02-26 14:37:52

Witam ponownie.
    Zapalenie achilla to paskudna sprawa, ze względu na długi okres regeneracji. Po tym jak napisałem tego posta 15-07-2011 czułem go jeszcze przez ok. pół roku. Przez pierwsze 1,5 miesiąca odstawilem bieganie, brałem leki przeciwzapalne doustne i zewnętrzne (maść) - na receptę i po mału przechodziło. Po ok. 1,5 mies. stanąłem na Orbitreka (1 godz./dziennie), żeby do końca nie stracić formy + włączyłem trening siłowy górnych partii ciała. Po trzech i pół mies. zacząłem pomału biegać, kiedy pogod...więcej

przez piter,
    2012-02-27 10:53:33

Tej kontuzji nie ma co lekceważyć, sam kiedyś miałem spory problem w lewej nodze przy lekkim ucisku ścięgna dosyć mocno bolało, jak później się okazało problemy pojawił się od twardego podłoża (hala) inna sprawą była nadmierna waga co powodowało spore obciążenia dla ścięgna. od tej pory staram się trenować na miękkich podłożach, leśne ścieżki itp. Ta kontuzja może przez długi czas dokuczać a złotym środkiem niestety jest przerwa w treningach.

przez davos,
    2012-10-07 20:07:42

Witam widzę że temat już nieco stary - ja mam coś bardzo podobnego boli nad kostką, minął mi już miesiąc a ja dalej mam problemy z chodzeniem (nie mówiąc o bieganiu) napiszcie jak sobie poradziliście z tym badziestwem i czy robić usg we własnym zakresie (chirurg nie skierował)

przez ~jordano29,
    2019-01-04 14:52:54

Śmiejcie się lub nie, ale u mnie dużo dała akupunktura. Oczywiście u specjalisty nie jakiegoś szarlatana... :P Który by byle gdzie nakłuwał. Poza tym jednak bym nie rezygnował z najbardziej pospolitych kremów typu maść końska, wielu osobom przynosi ona ulgę. U mnie jednak nizrównany będzie harpagon forte max, ale to już dla osób, które naprawdę dbają o swoje zdrowie i są w stanie neico więcej pieniążków na nie wyłożyć... A co do bólów kości nóg https://bole-kosci.pl/bol-kosci-nog/ polecam trochę sobie poczytać.

przez ~Sycylijczyk,
    2019-04-15 11:00:36

Mi też bardzo pomogła akupunktura. Byłem na Słomczyńskiego w Krakowie u Pani Kasi. Rewelacja. Szybkie skutki. Polecam.

przez ~Gosh,
    2019-05-28 09:11:05

Ja miałam falę uderzeniową, zastrzyki z osocza i akupunkturę i jeszcze ćwiczenia oczywiście i to mi pomogło w 100%. Też chodziłam na Słomczyńskiego w Krakowie. Znają się na swojej pracy rewelacyjnie.

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij