REKLAMA

Forum - Zdrowie

Dyskusja do tematu: 7 wrogów głównych: najczęstsze kontuzje biegacza

Zapalenie achillesa, problemy z rozcięgnem podeszwowym, bóle kolan, piszczeli i bioder, złamania zmęczeniowe - to urazy, które spędzają sen z powiek wielu biegaczy. Sprawdź, czy jesteś w grupie ryzyka, kiedy możesz z daną dolegliwością biegać, jak ją leczyć i jak unikać nawrotów kontuzji.

Przejdź do artykułu
    przez annam88,
    2014-05-21 23:50:23

ja odczuwałam ból kiedy zaczęłam biegać, pomógł mi 4Flex, oczywiście trzeba go stosować co najmniej 3 miesiące, ale od kąd ból minął biegam codziennie, opłacało się.

przez ~Tomek,
    2017-06-20 11:28:16

U mnie niestety ból był oznaką kontuzji, która zbagatelizowałem. Teraz zamiast biegać chodzę na rehabilitację do Rehapro. Mam tylko nadzieję, że niedługo znów wrócę do formy. Jak was bardzo boli noga t lepiej iść do lekarza niż leczyć się na własną rękę.

przez ~Janek Wiśniewski,
    2017-11-09 12:47:59

Ja też cierpiałem na "kolano biegacza". Nie obyło się bez kilku miesięcy odpoczynku i kupna stabilizatora kolana. Jednak wyszedłem z tego, więc chyba nie jest źle :) Polecam sprzęt w firmie mdh.pl - dzięki ich stabilizatorom znów wróciłem na ścieżki :)

przez ~Daga,
    2018-06-22 07:59:29

Ja w sumie przez swoją niewiedzę nabawiłam się kontuzji. Chodziłam po wielu ortopedach ale summa summarum pomogła mi terapia manualna w Centrum fizjoterapii i osteopatii Mazur w Rzeszowie. Powiem szczerze, że efekty były widoczne już po pierwszej wizycie. Teraz nauczona doświadczeniem muszę uważać na siebie ale polecam przy takich problemach zgłosic się do osteopaty.

przez ~Ala,
    2019-09-02 09:48:13

Mi pomół dr Więcek z Krakowa, miałam też w jego gabinecie rehabilitację, gdzie Panie zajęły się mną bardzo profesjonalnie. Leczenie był szybkie, skuteczne i jak na Kraków tanie.

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA