[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Zdrowie

Dyskusja do tematu: Bieganie a upał. Jak trenować w wysokich temperaturach?

Kto lubi biegać w upale z piekła rodem, ręka w górę. Cisza? A kto jest zaaklimatyzowany do gorączki? Też nikt? Czas zatem wyjść z cienia i zaadaptować się do biegania w słońcu i wysokich temperaturach, żeby nie paść na trasie jak mucha.

Przejdź do artykułu
    przez forrest,
    2016-06-10 10:29:50

Muszę przyznać, że upał mocno zniechęca do treningów...

przez ulliturli,
    2016-08-16 15:24:46

Pamiętać o wodzie no i przede wszystkim nie trenować w największym upale ale np rano czy pod wieczór :)

przez ~Olo72,
    2019-06-06 13:03:49

Super wskazówki! Brawo!

przez ~Daniel z besttext.pl,
    2019-06-07 16:03:57

Ciekawy artykuł, lecz nie wyczerpujący tematu. Sauna 1-2 x w tygodniu znacznie podnosi wydolność i zdolność termoregulacji, docelowo 4 sesje po 8 min, z przerwą na chłodzenie 5 min (2 min zimny prysznic plus 3 min siad na ławeczce).

przez ~Puchacz,
    2019-06-07 22:24:13

Potwierdzam o tej adaptacji. Dwa lata temu szykowałem się do półmaratonu początkiem sierpnia. Prognozy długoterminowe podawały, że w tym terminie będą upały ponad 30 st. Na dwa tygodnie przed biegiem zacząłem treningi w największy upał, około godziny 13-14-tej kiedy temperatura w słońcu przekraczała 40 st. Efekt był taki, że półmaraton przebiegłem zaledwie 13 sekund wolniej od życiówki, wygrywając kategorię wiekową z zawodnikami którzy życiówki mieli lepsze niż ja o kilka minut lepsze. Start biegu był o godzinie...więcej

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij